letadlo ico Letenky do Ruska
Russia

Rusko nebo oficiálně Ruská federace je největší stát na světě rozprostírající se přes dva kontinenty – Evropu a Asii. Území je celkem rozděleno na 84 samosprávných oblastí, které sahají přes 9 časových pásem. Úředním jazykem státu je ruština, ale jsou uznávány i jazyky menšin, kterých je 35. Měnou je rubl. Hlavním městem Ruska je Moskva, nacházející se v evropské části země, přičemž zde žije 11,5 milionu lidí. Rusko má necelých 144 milionu obyvatel. A právě nyní se do mnoha ruských destinací dají sehnat velmi levné letenky z Prahy.

Měna Ruska: Ruský rubl


Letiště Rusko

Oblasti

Ponebí v Rusku

Vzhledem k velikosti státu spadá Rusko do několika podnebných pásů. Zatímco na severu je hranicí polární ledové pásmo, na jihu je to potom pásmo subtropické na pobřeží Kaspického a Černého moře. Zimy jsou v Rusku obecně velmi chladné a skoro vždy je tu sněhová pokrývka. Jižněji bývají léta teplejší a teploty tu mohou dosahovat až 30°C. Na druhou stranu v Rusku byla naměřena nejnižší teplota na severní polokouli a to -71°C. Záleží tedy jen na vás, na kdy si levné letenky do Ruska koupíte.

Do Ruska za turistickými cíli

V Rusku je toho opravdu hodně k vidění, proto určitě neváhejte a zakupte si levné letenky z Prahy. Stát je v pořadí devátým turisty nejnavštěvovanějším na světě. Základem je poznání Moskvy a Petrohradu, kde je mnoho historických památek, jako je Rudé náměstí, Chrám Vasila Blaženého, Kreml, Ermitáž, Petěrgof nebo Katedrála Krista Spasitele. Z dalších měst byste měli navštívit Novgorod, Krasnaja Poljana, Omsk, Kaliningrad, Vladivostok, Volgograd a další.

Za přírodou do Ruska

Příroda je v Rusku velmi rozmanitá a to díky tomu, že stát zasahuje do mnoha vegetačních pásem. Jakýmsi symbolem Ruska je medvěd hnědý, který tu dorůstá větší výšky než v Evropě. Ve volné přírodě lze potkat také vlky, lišky, soboly, divoká prasata, sibiřskou lasici nebo rosomáka. Mezi klasické zástupce ruské flóry patří borovice, smrky, modříny, břízy, jedle a buky. Rostou tu i lišejníky a pryskyřníky. Do nedotčené přírody se můžete podívat s levnými letenkami z Prahy.

Levné letenky do Ruska

Rusko je země netušených možností, do které vy se nyní můžete podívat s levnými letenkami. Do Ruska se právě teď prodávají letenky za opravdu nízké ceny, které si můžete rezervovat online a to s odletem přímo z Prahy. Doba letu do Ruska se liší podle zvolené destinace. Například do hlavního města Moskvy poletíte s levnými letenkami 2 hodiny a 40 minut, ale do Vladivostoku už je to necelých 13 hodin. Zabookujte si letenky za akční ceny z Prahy do Ruska ještě dnes.

Rusko

Rusko je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Ruska čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace