letadlo ico Levné letenky do Alicante

Alicante je město nacházející se na východě Španělska při pobřeží se Středozemním mořem jen kousek od známého Benidormu. Je to hlavní město stejnojmenné provincie, která spadá pod autonomní společenství Valencie. Alicante je druhé největší město Valencie hned po Valencii a podle odhadů má také osmou největší metropolitní oblast ve Španělsku. Alicante je významný přístav, v jehož centru žije přes 334 000 obyvatel. Úředním jazykem je tu španělština a měnou euro. Rezervujte si levné letenky do Alicante z Prahy ještě dnes.

Letenky Praha - Alicante

El Altet Airport

Zkratka letiště: ALC
Letenky do Španělska - Alicante

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Alicante

Mezinárodní letiště Alicante–Elche Airport má kód ALC a leží asi 9 kilometrů jihozápadně od centra města a 60 km od nedalekého Benidormu. Jedná se o šesté nejrušnější letiště ve státě a nevytíženější ve Valencii. Otevřeno bylo už v roce 1967, přičemž se původně nazývalo El Alte. Letiště Alicante má jednu přistávací a vzletovou dráhu z asfaltu a jeden terminál, ve kterém je každý rok odbaveno až 10 milionů cestujících. Podívejte se na toto letiště i vy a to díky levným letenkám do Alicante z Prahy. Po přistání se z Alicante–Elche Airport dostanete do centra Alicante autobusem, který tu jezdí každých 40 minut a cesta do města mu trvá asi 15 minut. Benidorm je vzdálený necelou hodinu autobusem. Dále jsou tu taxíky a půjčovny aut.

Alicante
Aktuální kurz: 1 EUR = 25.33
Alicante - místní čas: 21:35
Časové pásmo: Europe/Madrid (+ 2 hodin)
Časový posun: 0 hodin

Souřadnice: 38.345169, -0.48149
Vzdálenost z Prahy: 1759 km


Do Alicante za turistickými cíli

Dominantou města Alicante je hrad Santa Barbara stojící nad městem. Je z něho nádherný výhled a jeho nejstarší součástí je věž Torreta. Město se může pochlubit také barvitou čtvrtí Barrio de la Santa Cruz, lemovanou květinami a malými domky. Projít se lze také do přístavu, kde se nachází promenáda Explanada de España s palmami. Mezi významné památky Alicante patří i bazilika svaté Marie a katedrála svatého Mikuláše. Kulturu tu najdete v mnoha muzeích, galeriích a sbírkách. Zaleťte si odpočinout do tohoto krásného města, s levnými letenkami do Alicante to můžete udělat už zítra.

Levné letenky do Alicante

Španělsko už čeká na vaši návštěvu, tak neváhejte a pořiďte si levné letenky do Alicante. Letenky do Alicante vám zajistí pohodlnou cestu, trvající asi 4,5 hodiny a to s odletem přímo z Prahy. Akční letenky do Alicante z Prahy jsou velmi žádané, a proto si je určitě zabookujte co nejdříve.


Počasí Alicante

zataženo

34°C

Východ slunce: 12:46

Západ: 1:07

Úterý

sluncepolojasno

34°C

teplota 39°C 28°C

Středa

sluncepolojasno

34°C

teplota 39°C 27°C

Čtvrtek

zataženodeštík

32°C

teplota 36°C 27°C

Pátek

zataženodeštík

31°C

teplota 34°C 26°C

Letenka Alicante

Alicante se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Alicante - Španělsko i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Alicante.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace