letadlo ico Levné letenky do Atén

Atény se nachází na poloostrově Attika u Sarónského zálivu a jsou hlavním městem Řecka. Jedná se o jedno z nejstarších měst na světě – jeho historie se začíná psát již před 3 400 lety – zároveň jsou Athény chápány jako kolébka západní civilizace a místo zrodu demokracie. Žije tu asi 3 miliony obyvatel. Úředním jazykem je tu řečtina a měnou euro (2015). A nyní se do této destinace prodávají levné letenky z Prahy.

Letenky Praha - Atény

Eleftherios Venizelos International Airport

Zkratka letiště: ATH
Letenky do Řecka - Atény

Najdi nejlevnější letenku
Poslední akční letenky do Atén


Atény z Prahy - letenky do Řecka za 2790 Kč, z Vídně za 706 Kč
Atény z Prahy - letenky do Řecka za 2790 Kč, z Vídně za 706 Kč

20. 10.  |Do řeckých Atén (Řecko) se můžete podívat už za nádherných sedm stovek ovšem s odletem z Vídně. Z Prahy koupíte letenku až od necelých třech tisíc. Je tedy na zvážení, která z variant se vyplatí víc. ... Podrobnosti


Další akční letenkyLetiště v Aténách

Mezinárodní letiště v Aténách se nazývá Eleftherios Venizelos funguje od roku 2001 a nachází se 25 kilometrů východně od Athén. Jedná se o nejvytíženější letiště v Řecku a jedenatřicáté nejrušnější v Evropě. Nachází se tu dvě vzletové dráhy a dva terminály, kterými ročně projde zhruba 15 milionů cestujících. Jestliže chcete být jedním z nich i vy, stačí si rezervovat levné letenky do Atén. Doprava do města je zajištěna městskými vlaky, autobusy (linky X93, X95, X96, X97) a taxíky.

Atény
Aktuální kurz: 1 EUR = 25.69
Atény - místní čas: 9:20
Časové pásmo: Europe/Athens (+ 3 hodin)
Časový posun: + 1 hodin

Souřadnice: 37.978661, 23.74103
Vzdálenost z Prahy: 1536 km


Do Athén za turistickými cíli

V Athénách se dochovalo mnoho pozůstatků z antiky. Mezi nejznámější patří Hadriánův oblouk, pocházející z počátku našeho letopočtu, Dionýsovo divadlo, kde se hrály původní hry od Aischyla, Aristofana a Sofokla, či chrám Olympeion, který je největším dochovaným v Řecku. Základní památkou a také symbolem Athén je ale Akropole, kde se nachází Propyleje a Parthenón. Důležitá je ale také athénská Agora v centru samotných Athén, která je tvořená například katedrálou Mitrópoli, věží větrů či chrámem Théseion-Héfaisteiona. Všechny tyhle památky můžete navštívit díky levným letenkám do Athén s odletem z Prahy.

Levné letenky do Atén

Udělejte si dovolenou v řeckém hlavním městě a poznejte Atény na vlastní kůži. Levné letenky, které se do Atén prodávají, jsou s odletem z Prahy a dají se rezervovat snadno a rychle online. Průměrná doba letu s levnými letenkami z Prahy do Atén je 2,5 hodiny. Levné letenky do Atén z Prahy ale rychle mizí, tak si je zabookujte včas.


Počasí Atény

zataženodeštík

19°C

Východ slunce: 7:42

Západ: 18:35

Pondělí

zataženo

16°C

teplota 18°C 14°C

Úterý

sluncepolojasno

16°C

teplota 18°C 14°C

Středa

zataženo

17°C

teplota 20°C 15°C

Čtvrtek

zataženodeštík

16°C

teplota 18°C 15°C

Letenka Atény

Atény se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Atény - Řecko i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Atén.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace