letadlo ico Levné letenky do Atén

Atény se nachází na poloostrově Attika u Sarónského zálivu a jsou hlavním městem Řecka. Jedná se o jedno z nejstarších měst na světě – jeho historie se začíná psát již před 3 400 lety – zároveň jsou Athény chápány jako kolébka západní civilizace a místo zrodu demokracie. Žije tu asi 3 miliony obyvatel. Úředním jazykem je tu řečtina a měnou euro (2015). A nyní se do této destinace prodávají levné letenky z Prahy.

Letenky Praha - Atény

Eleftherios Venizelos International Airport

Zkratka letiště: ATH
Letenky do Řecka - Atény

Najdi nejlevnější letenku
Poslední akční letenky do Atén


Atény z Prahy - letenky Řecko za 3254 Kč, z Vídně za 1609 Kč
Atény z Prahy - letenky Řecko za 3254 Kč, z Vídně za 1609 Kč

19. 3.  |Atény jsou živoucí historie. Podobně jako v Římě zde uvidíte živoucí historii na každém rohu. Vzhledem k vyšším letním teplotám je lepší využít akčních letenek a letět do Atén již teď na jaře. ... Podrobnosti


Další akční letenkyLetiště v Aténách

Mezinárodní letiště v Aténách se nazývá Eleftherios Venizelos funguje od roku 2001 a nachází se 25 kilometrů východně od Athén. Jedná se o nejvytíženější letiště v Řecku a jedenatřicáté nejrušnější v Evropě. Nachází se tu dvě vzletové dráhy a dva terminály, kterými ročně projde zhruba 15 milionů cestujících. Jestliže chcete být jedním z nich i vy, stačí si rezervovat levné letenky do Atén. Doprava do města je zajištěna městskými vlaky, autobusy (linky X93, X95, X96, X97) a taxíky.

Atény
Aktuální kurz: 1 EUR = 25.27
Atény - místní čas: 8:11
Časové pásmo: Europe/Athens (+ 3 hodin)
Časový posun: + 1 hodin

Souřadnice: 37.978661, 23.74103
Vzdálenost z Prahy: 1536 km


Do Athén za turistickými cíli

V Athénách se dochovalo mnoho pozůstatků z antiky. Mezi nejznámější patří Hadriánův oblouk, pocházející z počátku našeho letopočtu, Dionýsovo divadlo, kde se hrály původní hry od Aischyla, Aristofana a Sofokla, či chrám Olympeion, který je největším dochovaným v Řecku. Základní památkou a také symbolem Athén je ale Akropole, kde se nachází Propyleje a Parthenón. Důležitá je ale také athénská Agora v centru samotných Athén, která je tvořená například katedrálou Mitrópoli, věží větrů či chrámem Théseion-Héfaisteiona. Všechny tyhle památky můžete navštívit díky levným letenkám do Athén s odletem z Prahy.

Levné letenky do Atén

Udělejte si dovolenou v řeckém hlavním městě a poznejte Atény na vlastní kůži. Levné letenky, které se do Atén prodávají, jsou s odletem z Prahy a dají se rezervovat snadno a rychle online. Průměrná doba letu s levnými letenkami z Prahy do Atén je 2,5 hodiny. Levné letenky do Atén z Prahy ale rychle mizí, tak si je zabookujte včas.


Počasí Atény

sluncepolojasno

19°C

Východ slunce: 6:41

Západ: 20:06

Pondělí

zataženo

21°C

teplota 22°C 19°C

Úterý

zataženo

23°C

teplota 25°C 21°C

Středa

zataženo

22°C

teplota 26°C 19°C

Čtvrtek

slunce

20°C

teplota 22°C 17°C

Letenka Atény

Atény se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Atény - Řecko i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Atén.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace