letadlo ico Levné letenky do Tenerife

Tenerife je největší a nejlidnatější ostrv v tzv. Makaronésii, přičemž leží přibližně 300 kilometrů západně od pobřeží Afriky v Atlantském oceánu. Je to největší ostrov souostroví Kanárské ostrovy, které je součástí Španělska. Zároveň na ostrově Tenerife leží hlavní město tohoto autonomního společenství a to Santa Cruz de Tenerife, kde žije přes 200 000 obyvatel. Celková populace Tenerife je 890 000 lidí. Úředním jazykem je tu španělština a měnou euro. Časové pásmo ostrova Tenerife je +0 hodin. Rezervujte si levné letenky na Tenerife ještě dnes.

Letenky Praha - Tenerife

Všechna letiště ve městě

Zkratka letiště: TCI
Letenky do Španělska - Tenerife

Najdi nejlevnější letenku

Tenerife North Airport (Los Rodeos)

Zkratka letiště: TFN
Letenky do Španělska - Tenerife

Najdi nejlevnější letenku

Tenerife South Airport (Reina Sofia)

Zkratka letiště: TFS
Letenky do Španělska - Tenerife

Najdi nejlevnější letenku

Podnebí na Tenerife

Tenerife někdy bývá nazýván jako „ostrov věčného jara“, jelikož je tu během celého roku velmi mírné klima. V zimních měsících se teploty pohybují mezi 18 až 24°C a v létě mezi 24 – 28°C. Severozápadní část ostrova je návětrná a spadne tu přes 70% všech srážek. Dešťových přeháněk je během roku málo, přičemž mezi květnem a zářím je tu zcela sucho. Objednávejte si levné letenky na Tenerife na letní měsíce a užijte si celý den teplé sluníčko.

Tenerife
Aktuální kurz: 1 EUR = 24.73
Tenerife - místní čas: 7:09
Časové pásmo: Atlantic/Canary (+ 1 hodin)
Časový posun: -1 hodin

Souřadnice: 28.466669, -16.26667
Vzdálenost z Prahy: 3527 km


Na Tenerife za turistickými cíli

Ostrov Tenerife je na seznamu světového dědictví UNESCO a to proto, že patří pod národní park Teide. V hlavním městě Santa Cruz de Tenerife si můžete prohlédnout koncertní síň Auditorio de Tenerife, kostel z přelomu 15. a 16. století Iglesia de la Concepción, důležitějším kostelem je ale Iglesia de San Francisco de Asís, kde se nachází významný obraz Krista. Na Tenerife se cestuje také za odpočinkem a koupáním, přičemž obojí si můžete dopřát na jedné z nejznámějších pláží na Kanárských ostrovech Playa de Las Teresitas. Užijte si tu pravou dovolenou s levnými letenkami na Tenerife s odletem z Prahy.

Za přírodou na Tenerife

Na ostrově Tenerife žije velký počet endemických druhů ptáků a plazů. Jedinečná je tu také flóra, kdy se tu lze setkat s dračincem dračím, rostlinou Echium wildpretii, jalovcem nebo kaktusem. Ze zvířat můžete na Tenerife vidět mořské želvy, myši, králíky, muflony a ježka alžírského. Vyrazte na túru s levnými letenkami na Tenerife.

Levné letenky na Tenerife

Chcete letět na Kanárské ostrovy, ale obáváte se vysokých cen letenek? Tak teď už nemusíte, s levnými letenkami na Tenerife poletíte skoro zadarmo. Levné letenky na Tenerife s odletem z Prahy si můžete zabookovat online, zvládne to každý. Průměrná doba letu na Tenerife je z Prahy přibližně 5 hodin a 15 minut. Kupte si akční letenky na Tenerife z Prahy, dokud nějaké jsou.


Počasí Tenerife

zataženoMrholení

30°C

Východ slunce: 11:37

Západ: 0:15

Pondělí

zataženo

28°C

teplota 30°C 26°C

Úterý

sluncepolojasnoMrholení

30°C

teplota 33°C 25°C

Středa

zataženodeštík

26°C

teplota 30°C 24°C

Čtvrtek

zataženodeštík

27°C

teplota 31°C 24°C

Letenka Tenerife

Tenerife se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Tenerife - Španělsko i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Tenerife.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace