letadlo ico Letenky do Chorvatska
Croatia

Chorvatsko se nachází na hranici mezi střední a jižní Evropou u pobřeží Jadranského moře. Jedná se o jeden z nástupních států po rozpadu Jugoslávie. Hlavním městem Chorvatska je Záhřeb, ve kterém žije zhruba 800 000 obyvatel z celkového počtu 4 miliónů. Chorvatskou měnou je tu kuna a jako úřední jazyk je používaná chorvatština. Do Chorvatska se vyplatí zakoupit levné letenky včas, jelikož se jedná o velmi oblíbenou destinaci.

Měna Chorvatska: Chorvatská kuna


Letiště Chorvatsko

Na kdy koupit letenky - podnebí v Chorvatsku

Většina chorvatského území spadá do středomořského pásu, který se vyznačuje krátkými a mírnými zimami a naopak dlouhými a horkými léty. Nejtepleji zde bývá v červenci a srpnu, kdy teploty průměrně dosahují 30°C. Relativně teplo zde ale bývá i na podzim. Záleží tedy jen na vás, na kdy si objednáte svoje levné letenky, ale mnohem příjemnější je období bez únavných veder.

Letenky do Chorvatska za turistickými cíli

Většina lidí jezdí do Chorvatska jen za mořem a krásnými plážemi, které jsou například na Splitu, Krku nebo ve Hvaru. V Chorvatsku je ale také mnoho historických památek, které lze s levnými letenkami navštívit. V hlavním městě Záhřebu je to například věž Lotrščak, katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Štěpána, náměstí bana Jelačiče a arcibiskupský palác. Historické centrum má také město Dubrovník, Šibenik, Zadar, Split nebo Trogir.

Za přírodou do Chorvatska letecky

V Chorvatsku se stále zelená krásná příroda, kterou lze spatřit v mnoha národních parcích. Nejznámější jsou určitě Plitvická jezera, přírodní park Telaščica či Biokovo. Flóra v Chorvatsku obsahuje například palmy, aloe, kaktusy, mandloně, olivovníky nebo cypřiše, fauna zase želvy, delfíny nebo plameňáky. Na vlastní oči lze s levnými letenkami vidět i bohatý podmořský život.

Levné letenky do Chorvatska

Dopřát si klasickou dovolenou v Chorvatsku si s levnými letenkami z Prahy může každý. Akční ceny letenek se drží opravdu nízko a to i do destinací jako je Záhřeb, Zadar, Dubrovník nebo Split. Cesta do Chorvatska letadlem trvá přibližně hodinu a půl, kterou vy můžete strávit v pohodlí díky včas rezervovaným levným letenkám z Prahy. Spočítejte si, zda se vám vyplatí se potit celý den v autě nebo si elegantně koupit letenku za podobné peníze, co by stál benzín a ušetřit záda a spoustu času. Autem je to tradiční cesta, letenky do Chorvatska se ale skutečně vyplatí.

Chorvatsko

Chorvatsko je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Chorvatska čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace