letadlo ico Levné letenky do Sardínie
Itálie

Sardinie je autonomní oblast Itálie a zároveň také ostrov v Tyrhénském moři na západ od Itálie. Po Sicílii je Sardinie druhý největší ostrov nacházející se ve Středozemním moři. Hlavním městem ostrova je Cagliari, kde žije 154 000 obyvatel z celkového počtu 1,6 milionu lidí. Domluvíte se tu italštinou, sardštinou a také Alghero katalánštinou. Měnou je euro. Do této destinace lze letenky pořídit za opravdu nízké ceny na letiště Alghero Airport.

Letenky Sardinia

Podnebí na Sardinii

Klima je na Sardinii středomořského typu, což znamená, že jsou tu horká léta a mírné zimy. Na pobřeží se teploty v lednu pohybují kolem 10°C a v červenci je tu kolem 25°C. Srážky jsou na Sardinii typicky na podzim a v chladnějších měsících. Pokud si tedy chcete užít na dovolené sluníčko, pořiďte si levné letenky na teplé měsíce.

Aktuální kurz: 1 EUR = 25.33


Sardinie – zajímavosti

Sardinie byla velmi dobře zachycena ve filmu Mír s tuleni, který byl vytvořen v česko-italské spolupráci.

Na Sardinii za turistickými cíli

Sardinie je oblíbená především z důvodu turistiky. Na zajímavé místo můžete během procházky narazit v oblasti Aggius, kde jsou stometrové monolity. I horolezci si tu přijdou na své – příhodné skály lze najít u Capo Testa nebo plážích Golfo di Orosei u Cala Gonone a poté u Cala Luna a Cala Fuili. Nalézají se tu také stavby z doby pravěku. Na Sardinii bylo archeology objeveno starověké město Tharros a to v provincii Oristano. V hlavním městě, kam se nyní dají sehnat levné letenky, můžete vidět například katedrálu, paláce s arkádami nebo nejstarší čtvrti města Marinu a Casteddu.

Levné letenky na Sardinii

Letět k moři teď může díky levným letenkám opravdu každý. Na Sardinii lze pořídit velmi levné letenky a to s odletem z Prahy. Průměrná doba letu do této oblíbené destinace je 3 hodiny a 35 minut. S levnými letenkami ušetříte a ještě si užijete exotickou dovolenou u moře – nezapomeňte si letenky za akční ceny rezervovat včas.

Letenka Sardínie

Sardinia a jak se tam dostat lacino? Levnou letenku Praha - Sardinia snadno zabookujete právě zde.
Letenka do Sardínie vám udělá radost ještě dnes.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace