letadlo ico Levné letenky do Jeddah

Jeddah (Džidda) je město nacházející se v kraji  Hijaz Tihamah na západě Saúdské Arábie na pobřeží Rudého moře. Je to druhé největší město v zemi a je důležitým přístavem. Zároveň je také bránou do Mekky, která od něho leží asi 90 kilometrů východním směrem. Džidda má 3,4 milionu obyvatel. Úředním jazykem je tu arabština a měnou saúdský rial. Kupte si levné letenky do Džiddy ještě dnes, dokud nějaké jsou.

Letenky Praha - Jeddah

King Abdulaziz International Airport

Zkratka letiště: JED
Letenky do Saudské Arábie - Jeddah

Najdi nejlevnější letenku
Poslední akční letenky do Jeddah


Budapešť z Prahy - letenky za 881 Kč a dál do celého světa s cenami Budapešťského letiště
Budapešť z Prahy - letenky za 881 Kč a dál do celého světa s cenami Budapešťského letiště

6. 3.  |Budapešť je nádherné město. Maďarsko ale v tomto případě není to jediné, co nás láká. Letiště v Budapešti má totiž velmi zajímavé ceny letenek do celého světa. Běžně se to příliš ... Podrobnosti


Další akční letenkyLetiště v Džiddě

Mezinárodní letiště King Abdulaziz International Airport leží 19 kilometrů severně od Džiddy. Pojmenované je podle krále Abdulazize Al Sauda, který ho v roce 1981 slavnostně otevřel. Jedná se o nejrušnější letiště v Saúdské Arábii a zároveň je třetí největší svou rozlohou. IATA značení letiště Jeddah je JED. Zajímavostí je, že na letišti se nachází speciální Haji terminál, který je určen pro poutníky do Mekky. Letiště Jeddah má tři asfaltové příletové a vzletové dráhy a také tři terminály. Každý rok je tu odbaveno až 27,1 milionu spokojených pasažérů. Z letiště King Abdulaziz International Airport, na které se dostanete, když si koupíte levné letenky do Džiddy z Prahy, se do města dopravíte autobusem, taxíkem nebo zapůjčeným autem.

Jeddah
Měna Saudské Arábie: Saúdský rial
Jeddah - místní čas: 23:51
Časové pásmo: Asia/Riyadh (+ 3 hodin)
Časový posun: + 1 hodin

Souřadnice: 21.516939, 39.21917
Vzdálenost z Prahy: 3847 km


Do Džiddy za turistickými cíli

Ačkoliv je město Jeddah moderním velkoměstem, ve starém městě naleznete i zachované tradiční budovy. Mezi zajímavosti Džiddy patří vodotrysk krále Fahda, NBC věž postavená v roce 1983, IDB věž, rozestavěná králova věž, která bude po svém dokončení v roce 2019 nejvyšší stavbou světa či stožár Džidda. Pro muslimy je velmi důležitá „Brána do Mekky“, poutního místa, kam by se měl každý muslim podívat. Brána byla navržena v roce 1979. Podívejte se na tato místa s levnými letenkami do Džiddy z Prahy a ušetřete za cestování.

Levné letenky do Džiddy (Jeddah)

Chcete se podívat do Saúdské Arábie? Tak teď máte jedinečnou příležitost, protože do zdejšího města Džidda (Jeddah) se prodávají velmi levné letenky. Levné letenky do Džiddy seženete přímo s odletem z Prahy. Určitě tedy neváhejte a levné letenky do Jeddah si zabookujte co nejdříve. Průměrná doba do Džiddy z Prahy je necelých 8 hodin.


Počasí Jeddah

sluncepolojasno

28°C

Východ slunce: 6:04

Západ: 18:42

Úterý

sluncepolojasno

29°C

teplota 30°C 27°C

Středa

slunce

30°C

teplota 31°C 28°C

Čtvrtek

sluncepolojasno

31°C

teplota 32°C 29°C

Pátek

slunce

31°C

teplota 33°C 30°C

Letenka Jeddah

Jeddah se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Jeddah - Saudská Arábie i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Jeddah.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace