letadlo ico Letenky do Saudské Arábie
Saudi Arabia

Saúdská Arábie oficiálně Saúdskoarabské království je stát nacházející se na Arabském poloostrově na jihozápadě Asie. Patří do zemí Blízkého východu a na západní straně je omýván Rudým mořem, na východním pobřeží je Perský záliv. Hlavním městem Saúdské Arábie je Rijád, ve kterém žije přibližně 6 milionů obyvatel. Celková populace země je 30,7 milionu lidí. Úředním jazykem je tu arabština a měnou saúdský rial. Sadská Arábie leží v časovém pásmu +3 hodiny. Levné letenky do této destinace teď seženete s odletem z Prahy a za nízké ceny, tak neváhejte.

Aktuální kurz: 1 SAR = 6.39


Letiště Saudská Arábie

Podnebí v Saúdské Arábii

Většina Saúdské Arábie má pouštní klima s extrémně vysokými teplotami během dne, které na noc prudce klesají. V létě je průměrná teplota 45°C, ale snadno může vystoupat i nad 50°C, zatímco v zimě se pohybuje kolem 0°C. V Saúdské Arábii prakticky skoro neprší, přičemž největší část srážek spadne od října do listopadu. Celkové množství srážek je zhruba 700 mm. Levné letenky do Saúdské Arábie z Prahy si kupujte spíše na jaro nebo podzim, kdy jsou průměrné teploty na 28°C.

Do Saúdské Arábie za turistickými cíli

Nejnavštěvovanějším městem Saúdské Arábie je poutní Mekka, svaté místo islámu. Zde se nachází největší mešita na světě Masjid al-Haram, která je obklopena Kaabou, a mnoho církevních a historických památek. Kromě nich je ale tu ale moderní centrum s věží Abraj Al Bait. Podobně je tomu i u hlavního města Rijádu nebo Džiddy. Kromě kultury nabízí Saúdská Arábie také přírodu v podobě mnoha chráněných rezervací nebo pouště, kam se můžete vypravit na velbloudech. Nachází se tu také různé skalní útvary, jako je například ten v Nadždu. Když si koupíte levné letenky do Saúdské Arábie z Prahy, můžete si užít dokonalou dovolenou na pobřeží u moře. Jsou zde písečné pláže a čisté moře a hotely nabízejí mnohé turistické atrakce jako je potápění ke korálovým útesům, šnorchlování nebo surfování.

Do Saúdské Arábie za přírodou

Ačkoliv je země v podstatě pouští, má i tak zajímavou faunu a flóru. Z rostlin se tu setkáte spíše se zakrslými keři, palmou datlovou nebo stromem Prosopis cineraria, který roste po okraji pouště. Ze zvířat je to potom arabský vlk, hyena žíhaná, kočka písečná, pouštní zajíc a liška obecná. V horách se nachází poslední jedinci kriticky ohroženého arabského leoparda a v některých oblastech jsou paviáni. Samozřejmostí jsou ptáci, jako je křepelka, orli, rackové a pelikáni na pobřeží. Kupte si levné letenky do Saúdské Arábie, nyní jsou s odletem z Prahy.

Levné letenky do Saúdské Arábie

Podívejte se do země Blízkého východu a poznejte zdejší kulturu na dovolené u moře. Levné letenky do Saúdské Arábie jsou teď k dostání za výhodné ceny a navíc s odletem z Prahy. Rezervovat si je lze snadno a rychle online, zvládnete to tedy i z pohodlí svého domova. Průměrná doba letu je z Prahy do Saúdské Arábie asi 8 hodin, ale záleží na konkrétní destinaci. Levné letenky do Saúdské Arábie z Prahy jsou hned pryč, tak si je zabookujte, dokud nějaké jsou.

Saudská Arábie

Saudská Arábie je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Saudské Arábie čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace