letadlo ico Levné letenky do Moskvy

Moskva je hlavní a zároveň největší město Ruské federace. Nachází se v evropské části této rozsáhlé země a to konkrétně v Centrálním federálním okruhu asi 460 kilometrů východně od hranic s Běloruskem. S 12 miliony obyvatel je to také nejlidnatější město, které se dělí na celkem 12 okresů. Toto politické a kulturní centrum země je i sídlem prezidenta a ruského patriarchy. Moskva je nejseverněji položená megalopole na světě. Pokud se sem chcete podívat, vězte, že se domluvíte rusky a koruny si proměňte na ruské rubly. Nejlevněji se do Moskvy můžete podívat s lacinými letenkami do Moskvy z Prahy, které jsou nyní dostupné za opravdu nízké ceny.

Letenky Praha - Moskva

Všechna letiště ve městě

Zkratka letiště: MOW
Letenky do Ruska - Moskva

Najdi nejlevnější letenku

Bykovo Airport

Zkratka letiště: BKA
Letenky do Ruska - Moskva

Najdi nejlevnější letenku

Domodedovo International Airport

Zkratka letiště: DME
Letenky do Ruska - Moskva

Najdi nejlevnější letenku

Sheremetyevo International Airport

Zkratka letiště: SVO
Letenky do Ruska - Moskva

Najdi nejlevnější letenku

Vnukovo Airport

Zkratka letiště: VKO
Letenky do Ruska - Moskva

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Moskvě

Moskva je obsluhovaná celkem pěti mezinárodními letišti, které se jmenují Domodědovo, Vnukovo, Šeremeťjevo, Zhukovsky a Ostafyevo, přičemž první tři jsou největší. Nejrušnějším a největším je Domodědovo mezinárodní letiště, které se skládá z celkem tří příletových a vzletových drah. Jeho IATA značení je DME, přičemž každý rok je tu obslouženo přes 33 milionů spokojených pasažérů. Najdete ho přibližně 42 kilometrů jihovýchodně od centra Moskvy. Trochu blíže leží druhé největší letiště Moskvy a to mezinárodní letiště Šeremeťjevo, které má IATA značení SVO. Nachází se 30 kilometrů severozápadně od Moskvy a má dvě betonové příletové a vzletové dráhy. Každý rok poslouží až 31 milionům pasažérů, kteří tu projdou šesti terminály značenými písmeny od A po F. Třetí největší letiště je Vnukovo s IATA kódem VKO, které leží 28 kilometrů jihozápadně od Moskvy. Když si koupíte levné letenky do Moskvy z Prahy, určitě se na jedno z těchto letišť podíváte osobně.

Moskva
Měna Ruska: Ruský rubl
Moskva - místní čas: 11:46
Časové pásmo: Europe/Moscow (+ 3 hodin)
Časový posun: + 1 hodin

Souřadnice: 55.761665, 37.606667
Vzdálenost z Prahy: 1667 km


Do Moskvy za turistickými cíli

Největším turistickým lákadlem v Moskvě je jistě historické centrum Kreml společně s Rudým náměstí, kteréžto jsou obě od roku 1990 na seznamu světového dědictví UNESCO. Kreml je typický svou červenou barvou danou pálenými cihlami a půdorysem trojúhelníku. Mezi další zajímavá místa, která můžete v Moskvě vidět, patří jednoznačně největší pravoslavný kostel na světě Katedrála Krista Spasitele, historický chrám Vasila Blaženého, který má pestře zdobený zjev a najdete ho právě na Rudém náměstí, kde je mimo to i mauzoleum Lenina či obchodní dům GUM, který patří mezi deset nejlepších a nejdražších obchodních center na světě. Nevynechejte ani vítězný oblouk postavený Napoleonem nebo chrám Nanebevzetí Panny Marie, ve kterém lze vidět nádherné fresky. Jak vidíte, v Moskvě je toho k vidění opravdu hodně, tak využijte této jedinečné příležitosti a objednejte si levné letenky do Moskvy z Prahy ještě dnes, dokud nějaké jsou.

Levné letenky do Moskvy

Navštivte největší město Ruska a poznejte tuto zemi na vlastní oči. Právě nyní máte jedinečnou příležitost si koupit levné letenky do Moskvy a to dokonce s odletem přímo z Prahy. Levné letenky z Prahy do Moskvy jsou k dostání online, takže kvůli jejich koupi nikam nemusíte a objednat si je lze z pohodlí vašeho domova. Průměrná doba letu je z Prahy do Moskvy přibližně 2,5 hodiny, které strávíte v luxusním letadle. Zažijte Rusko a rezervujte si levné letenky do Moskvy z Prahy ještě dnes, dokud nějaké jsou.


Počasí Moskva

slunce

18°C

Východ slunce: 4:04

Západ: 20:48

Pátek

sluncepolojasno

18°C

teplota 20°C 14°C

Sobota

slunce

20°C

teplota 23°C 16°C

Neděle

sluncepolojasnodeštík

22°C

teplota 26°C 18°C

Pondělí

zataženo

21°C

teplota 23°C 18°C

Letenka Moskva

Moskva se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Moskva - Rusko i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Moskvy.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace