letadlo ico Letenky do Austrálie
Australia

Austrálie oficiálně Společenství Austrálie a Oceánie je stát nacházející se na australském kontinentu, ke kterému patří ještě ostrov Tasmánie a menší ostrovy v okolí. Rozlohou je Austrálie šestá největší na světě, přičemž celková populace je 23,7 milionu obyvatel. Úřední jazyk Austrálie nemá, ale národním jazykem je angličtina, přičemž se tu mluví i mnoha dialekty. Měnou je australský dolar. Hlavním městem Austrálie je Canberra s 381 000 obyvateli. Časové pásmo Austrálie sahá od +8 do +10,5 hodiny. Rezervujte si levné letenky do Austrálie z Prahy ještě dnes.

Aktuální kurz: 1 AUD = 15.22


Letiště Austrálie

Oblasti

Podnebí v Austrálii

Jelikož je Austrálie velmi rozsáhlá, zasahuje do několika klimatických pásem. Většina státu je pouštního či polovyprahlého charakteru, pouze malá část severu spadá do pásma tropického deštného pralesa a jihovýchod a jihozápad má mírné klima. Teploty během léta jsou obecně velmi vysoké a mohou dosahovat až 50°C. V zimě na některých místech teploty zase mohou klesnout na nulu. Ročně v Austrálii spadne málo srážek, někde to může být i pouhých 300 mm. Levné letenky do Austrálie jsou s odletem z Prahy a za akční ceny.

Do Austrálie za turistickými cíli

Hlavním turistickým cílem v Austrálii je hlavní město Canberra, kde se nachází mnoho národních památek. Vidět tu můžete například národní galerii, národní knihovnu, australský válečný pomník, vládní budovy, jako je parlament, vrchní soud a královská australská mincovna, dále tu nadejte i Black Mountain Tower, australskou národní botanickou zahradu nebo zoo. Turisticky oblíbené je také město Sidney, kde se nachází světoznámá budova opery nebo most Harbour Bridge či Sidney Tower, která je vysoká 305 metrů. A když už budete v Austrálii, určitě se podívejte také do města Adelaide a Melbourne. V Austrálii si ale také můžete odpočinout na písečných plážích s koktejlem v ruce u šumícího oceánu. Dopřejte si exotickou dovolenou a poznání, které se vám nabízí s levnými letenkami do Austrálie z Prahy.

Za přírodou do Austrálie

Austrálie má velmi rozmanitou faunu a flóru s tím, že tu najdete velký počet endemických druhů. Pro flóru jsou typickými zástupci vždyzelené rostliny, jako jsou eukalypty nebo akácie. Z fauny tu v přírodě potkáte klasická australská zvířata, jako jsou klokani, ptakopyskové, ježura australská, tasmánští tygři, vačnatci, koaly, velké kočky, apod. Přijeďte se podívat také na podmořský život, s levnými letenkami do Austrálie z Prahy je to snadné.

Levné letenky do Austrálie

Podívejte se k protinožcům a užijte si skvělou dovolenou s levnými letenkami do Austrálie. Levné letenky do Austrálie jsou za výhodné ceny a navíc jsou s odletem přímo z Prahy. Levné letenky do Austrálie z Prahy jsou ale velmi žádané zboží, proto si je určitě objednávejte co nejdříve. Průměrná doba letu z Prahy do Austrálie je 21 hodin, ale hodně záleží na cílové destinaci.

Austrálie

Austrálie je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Austrálie čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace