letadlo ico Levné letenky do Queenslandu

Queensland je druhý největší a třetí nejlidnatější stát Austrálie, na jejímž severovýchodě leží. Pobřeží Queenslandu je omýváno Korálovým a Arafurským mořem. Hlavním městem Queenslandu, kterému se někdy přezdívá „Země slunečního svitu“, je Brisbane, třetí největší město Austrálie. V jeho centru žije přes 2,2 milionu obyvatel, což je přibližně 45% celkové populace Queenslandu. Úředním jazykem je v Queenslandu angličtina a měnou australský dolar. Stát leží v časovém pásmu +10 hodin. Kupte si levné letenky do Queenslandu a leťte se za akční ceny podívat do Austrálie.

Letenky Praha - Queensland

Rockhampton Airport

Zkratka letiště: ROK
Letenky do Austrálie - Queensland

Najdi nejlevnější letenku

Sunshine Coast Airport

Zkratka letiště: MCY
Letenky do Austrálie - Queensland

Najdi nejlevnější letenku

Townsville International Airport

Zkratka letiště: TSV
Letenky do Austrálie - Queensland

Najdi nejlevnější letenku

Podnebí v Queenslandu

Vzhledem k velikosti státu Queensland je podnebí napříč zemí různé. Pro vnitrozemí je typické málo srážek a horká vlhká léta, pro západní část jsou charakteristické monzunové mokré sezóny. Pobřeží Queenslandu je ovlivněno oceánem. Léto, které je v našich zimních měsících, je obecně ale velmi horké s teplotami mezi 25°C až 30°C a zimy mírné s teplotami mezi 15°C až 20°C. Roční srážky průměrně dosahují 1 500 mm. Levné letenky do Queenslandu z Prahy si kupujte na zdejší léta.

Aktuální kurz: 1 AUD = 16.58
Queensland - místní čas: 18:26
Časové pásmo: Australia/Brisbane (+ 10 hodin)
Časový posun: + 8 hodin

Souřadnice: -27.467939, 153.028091
Vzdálenost z Prahy: 15716 km


Do Queenslandu za turistickými cíli

V Queenslandu je mnoho míst, kam byste se měli podívat. Určitě jeďte například do hlavního města Brisbane, které vám může nabídnout městskou radnici v italském renesančním stylu, most Story Bridge, katedrálu svatého Jana v gotickém stylu, administrativní budovu Treasury Building a věž Old Windmill. Kromě toho je v Queenslandu deštný prales Daintree, u pobřeží se nachází Velký bariérový útes, zapsaný na seznamu UNESCO, město Sunshine Coast a ostrov Daydream. Když si koupíte levné letenky do Queenslandu z Prahy včas, můžete si také užít potápění, plavání v moři a slunění na písečných plážích v této destinaci.

Do Queenslandu za přírodou

Queensland je z velké části tvořen savanami a pláněmi. V přírodě tu volně můžete potkat hned několik druhů klokanů, psa dinga, koalu, vačnatce, některé druhy myší a menších veverek či netopýrů. Pokud vás zajímá australská příroda, určitě se zajděte podívat například do státního parku Staaten River, Rinyirru, Cape Melville, Munga-Thirri nebo Diamantina. Levné letenky do Queenslandu z Prahy jsou nyní za akční ceny, tak neváhejte.

Levné letenky do Queenslandu

Leťte se podívat do Austrálie a užijte si luxusní dovolenou za malé peníze. Levné letenky do Queenslandu jsou s odletem z Prahy a pořídíte je z pohodlí svého domova online na internetu. Průměrná doba letu je z Prahy do Queenslandu 24 hodin, ale záleží na konkrétní destinaci. Pokud vás tato nabídka oslovila, tak nepromeškejte svou příležitost, a co nejdříve si zamluvte své levné letenky do Queenslandu s odletem z Prahy.


Počasí Queensland

slunce

4°C

Východ slunce: 22:42

Západ: 12:29

Čtvrtek

slunce

7°C

teplota 13°C 2°C

Pátek

sluncepolojasno

8°C

teplota 13°C 3°C

Sobota

slunce

10°C

teplota 16°C 5°C

Neděle

zataženoMrholení

6°C

teplota 9°C 4°C

Letenka Queensland

Queensland se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Queensland - Austrálie i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Queenslandu.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist