letadlo ico Letenky do Finska
Finland

Finsko je severská země, ležící na severovýchodě Evropy. Pobřeží je na západě omýváno vodou z Botnického zálivu, na jihozápadě Baltským mořem a na jihu Finským zálivem. Ve Finsku populace dosahuje 5,4 milionu obyvatel. V hlavním a největším městě Helsinkách, které leží na pobřeží Finského zálivu, žije asi 620 000 lidí. Úředním jazykem Finska je finština a švédština, měnou je euro. Časové pásmo Finska je +2 hodiny. Podívejte se do této severské země co nejdříve s levnými letenkami do Finska z Prahy.

Aktuální kurz: 1 EUR = 24.75


Letiště Finsko

Podnebí ve Finsku

Finsko leží v tzv. boreální zóně, pro kterou je typické teplé léto a mrazivé zimy. Země má námořní i kontinentální klima. Na jihu Finska v okolí Helsinek většinou teploty během zimy klesají k -20°C a v létě stoupají k 15°C. Na severu země jsou zimy velmi chladné, teploty se mohou pohybovat kolem -49°C. Léta jsou tu velmi krátká, ale poměrně teplá. Přibližně čtvrtina Finska se nachází za polárním kruhem, takže tu 73 dní v létě slunce nezapadá a 51 dní v zimě nezajde. Levné letenky do Finska z Prahy si kupujte na letní měsíce.

Do Finska za turistickými cíli

Hlavním turistickým cílem ve Finsku je hlavní město Helsinky, kde se můžete podívat na katedrálu Helsinki, katedrálu Uspenski, senátní náměstí, olympijský stadion a Sibelius Monument. Ve Finsku je ale mnoho dalších zajímavých míst, která můžete navštívit. Mezi ně patří například ostrovní hrad Olavinlinna, hrad Turku, muzeum Pommern, což je tzv. šťastná loď, národní park Lemmenjoki, národní park Koli či historické město Rauma. Všechny tyto památky můžete vidět na vlastní oči, stačí si koupit levné letenky do Finska z Prahy.

Do Finska za přírodou

Velká část Finska je porostlá tajgou a smíšenými lesy. V přírodě tu tedy můžete narazit na medvěda hnědého, šedého vlka, rosomáka, losa, tetřeva, výra a další zástupce fauny. Ve Finsku je příroda divoká a panenská, zkuste si tedy koupit levné letenky do Finska a projít se po zdejších horách a nadýchat se čerstvého vzduchu.

Levné letenky do Finska

Chcete vidět některou ze severských zemí, ale obáváte se drahých letenek? Tak do Finska se teď můžete podívat klidně hned zítra a to díky levným letenkám z Prahy. Levné letenky do Finska jsou s odletem z Prahy a rezervovat si je lze snadno a rychle online. Průměrná doba letu do Finska závisí na konkrétní destinaci. Do Helsinek trvá asi jen 2 hodiny a do Tampere jen o hodinu déle. Kupte si levné letenky do Finska z Prahy ještě dnes.

Finsko

Finsko je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Finska čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace