letadlo ico Levné letenky do Helsinek

Helsinky jsou hlavní a největší město skandinávského státu Finsko. Leží na jihu země v regionu Uusimaa a jsou největším přístavem. Samotný střed Helsinek leží na malém poloostrově, zasahujícího do Finského zálivu, a společně s dalšími městy tvoří tzv. Velké Helsinky. Celková populace Helsinek přesahuje 626 000 obyvatel, s metropolitní oblastí je to jednou tolik. Úředním jazykem jsou tu finština a švédština a měnou je euro. Levné letenky do Helsinek jsou s odletem z Prahy a právě nyní je pořídíte za nízké ceny.

Letenky Praha - Helsinky

Helsinki-Malmi Airport

Zkratka letiště: HEM
Letenky do Finska - Helsinky

Najdi nejlevnější letenku

Helsinki-Vantaa Airport

Zkratka letiště: HEL
Letenky do Finska - Helsinky

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Helsinkách

Mezinárodní letiště sloužící Helsinkám, se jmenuje Helsinki Airport, známé je ale také jako Helsinki-Vantaa Airport. Jedná se o největší letiště Finska a leží ve městě Vantaa asi 17 kilometrů severně od Helsinek. Otevřeno bylo už v roce 1952 a jeho IATA značení je HEL. Letiště v Helsinkách má tři příletové a vzletové dráhy z asfaltu, na kterých dosedají letadla z domácích i zahraničních destinací. Cestující jsou odbavováni ve dvou terminálech a to terminálu jedna, pokud byl jejich let místní, či terminálu dvě, pokud přiletěli z jiné země. Každý rok je jich tu obslouženo přes 16,4 milionu. Nejsnadnějším způsobem dopravy z letiště v Helsinkách do města, je využít vlakového spojení, kdy vás jedna jízda vyjde na 5 euro. Trochu déle potom trvá cesta autobusem. Levné letenky do Helsinek z Prahy pořídíte lacino, tak si je zamluvte ještě dnes.

Helsinky
Aktuální kurz: 1 EUR = 24.73
Helsinky - místní čas: 9:33
Časové pásmo: Europe/Helsinki (+ 3 hodin)
Časový posun: + 1 hodin

Souřadnice: 60.169521, 24.93545
Vzdálenost z Prahy: 1302 km


Do Helsinek za turistickými cíli

V Helsinkách se nachází mnoho zajímavých míst, která byste měli vidět. Jedná se například o olympijský stadion z roku 1952, dále památník skladatele Jeana Sibelia ve tvaru varhan, historické vlakové nádraží se sochami držícími světlo, jedno z největších obchodních center světa World Trade Center, luteránskou velkou katedrálu s několika kopulemi, před kterou stojí socha státníka, který uzákonil finštinu jako úřední jazyk a univerzitu, kterou najdete naproti katedrále. Nakouknout můžete také do uspenské katedrály, užít si známou fontánu se sochou dívky, budovu finského parlamentu a další. Všechna tato místa můžete navštívit snadno, když si objednáte levné letenky do Helsinek, které jsou s odletem z Prahy a to, co nejdříve, dokud nějaké jsou.

Levné letenky do Helsinek

Lákalo by vás poznat památky Finska? Tak se vydejte do jeho hlavního města, kam se nyní prodávají levné letenky. Levné letenky do Helsinek, které jsou navíc s odletem z Prahy, vás teď vyjdou velmi lacino, tak neváhejte. Průměrná doba letu je z Prahy do Helsinek asi 2 hodiny. Levné letenky do Helsinek z Prahy si můžete snadno a rychle objednat online a to z pohodlí svého domova. Tak si užijte dovolenou na sever a zažijte Finsko na vlastní kůži.


Počasí Helsinky

sluncepolojasno

19°C

Východ slunce: 4:15

Západ: 22:19

Úterý

slunce

19°C

teplota 22°C 15°C

Středa

zataženo

18°C

teplota 20°C 15°C

Čtvrtek

sluncepolojasno

18°C

teplota 20°C 14°C

Pátek

sluncepolojasno

17°C

teplota 20°C 14°C

Letenka Helsinky

Helsinky se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Helsinky - Finsko i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Helsinek.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace