letadlo ico Levné letenky do Turku

Turku je velké město a přístav nacházející se na jihozápadě státu. Od 13. století to bylo hlavní město Finska až do začátku 19. století, kdy se jím staly Helsinky. Jedná se tedy o jedno z nejstarších měst Finska. Leží v provincii Vlastní Finsko a protéká jím řeka Aura. Dnes je to páté největší město státu, přičemž zde bydlí necelých 184 000 obyvatel. V roce 1996 bylo Turku oficiálně prohlášeno vánočním městem Finska – už tedy víte, na kdy je nejlepší rezervovat si levné letenky do Turku. Úředním jazykem je v Turku finština a měnou euro.

Letenky Praha - Turku

Turku Airport

Zkratka letiště: TKU
Letenky do Finska - Turku

Najdi nejlevnější letenku
Poslední akční letenky do Turku


Krakov z Prahy za 387 Kč otevírá dveře dalším akcím
Krakov z Prahy za 387 Kč otevírá dveře dalším akcím

12. 1.  |Polský Krakov hostí velké letiště s velkou nízkonákladovou základnou. Především do Norska, Finska a dalších severských zemí, se odsud dostanete výrazně levněji než z Prahy nebo Vídně. Zajímavé ... Podrobnosti


Další akční letenkyLetiště v Turku

Turku Airport je čtvrté nejrušnější letiště v přepravě osob a druhé největší nákladní letiště ve Finsku. Nachází se 8 kilometrů severně od Turku a bylo otevřeno již v roce 1956. Nachází se tu jedna přistávací dráha a dva terminály. Každý rok služeb Turku Airport využije až 450 000 cestujících. Doprava do města je zajištěna autobusovou linkou číslo 1, která jezdí do města každých 20 minut a do přístavu každých 40 minut. Další možností je po přistání s levnými letenkami vyrazit do města taxíkem nebo zapůjčený autem.

Aktuální kurz: 1 EUR = 24.4
Turku - místní čas: 7:22
Časové pásmo: Europe/Helsinki (+ 2 hodin)
Časový posun: + 1 hodin

Souřadnice: 60.451481, 22.26869
Vzdálenost z Prahy: 1253 km


Do Turku za turistickými cíli

Dominantou města Turku je zdejší katedrála, z níž je nádherný výhled na celé město. Katedrála je dodnes nejdůležitější náboženskou budovou ve Finsku. V centru lze vidět hrad Turku, který je nejstarší používanou budovou ve Finsku. Hrad byl postaven ve 13. století a stojí na břehu řeky Aury. Za prohlídnutí stojí také přístav a socha státníka jménem Petr Brahe. V Turku vás kromě toho také uchvátí procházky po břehu řeky Aury. Zaleťte si do města Turku co nejdříve – s levnými letenkami je to snadné.

Levné letenky do Turku

Do finského města Turku se právě teď prodávají opravdu levné letenky s odletem z Prahy. Záleží jen na vás, na kdy si svoje levné letenky do Turku objednáte, ale určitě příliš neváhejte. Průměrná doba letu do Turku je 3 hodiny a 15 minut, které můžete strávit v pohodlí letadla. Leťte se podívat do Turku a poznejte další kousek světa.


Počasí Turku

zataženo

4°C

Východ slunce: 9:15

Západ: 16:07

Čtvrtek

zataženosněžení

-2°C

teplota -0°C -3°C

Pátek

sluncepolojasno

-3°C

teplota -1°C -5°C

Sobota

sluncepolojasno

-7°C

teplota -4°C -9°C

Neděle

zataženodrobné sněžení

1°C

teplota 3°C -1°C

Letenka Turku

Turku se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Turku - Finsko i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Turku.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace