letadlo ico Letenky do Švýcarska
Switzerland

Švýcarsko nebo oficiálně Švýcarská konfederace je stát ve střední Evropě, který je ohraničen pohořími Jurou a Alpami. Jako jediná země ve středu Evropy nepatří do EU. Země nemá de iure žádné hlavní město, ale de facto je jím Bern, ve kterém žije 128 000 lidí. Největším městem je ale Curych, kam se dají také sehnat levné letenky. Celkem má Švýcarsko 8,2 milionu obyvatel. Ve státě je jazykově nejvíce zastoupena němčina, poté francouzština a italština. Měnou je švýcarský frank.

Aktuální kurz: 1 CHF = 25.98


Letiště Švýcarsko

Podnebí ve Švýcarsku

Švýcarské klima je mírného charakteru. Léta tu bývají vlhká a teplá, často může dojít ke srážkám. Ve všech ročních obdobích může dojít k jevu známému jako fén, kdy Švýcarskem vane velmi teplý proud vzduchu. Nejsušší období je na podzim. Až si tedy budete vybírat levné letenky s odletem z Prahy, vybírejte si termín s rozvahou.

Do Švýcarska za turistickými cíli

Švýcarsko je turisty oblíbené především kvůli přírodě a horám, po kterých se dají chodit túry. Mezi nekrásnější místa patří určitě Ženevské jezero, Jungfraujoch, hora Pilatus, jedna z nejkrásnějších hor na světě Matterhorn, dále Eiger, Titlis nebo Curyšské jezero. Z měst určitě stojí za to vidět Bern, jehož středověké centrum je zapsáno na seznamu dědictví UNESCO. Dále tu je Zytglogge neboli orloj, palác federace nebo gotická katedrála. Levné letenky se dají pořídit ale i do Ženevy nebo Curychu. Zajímavé je také město Lucern, kde se nachází známý dřevěný most přes řeku Reuss.

Levné letenky do Švýcarska

Země sýrů a lahodné čokolády je teď přístupná naprosto každému a to díky levným letenkám. Z Prahy si nyní můžete pořídit levné letenky do Švýcarska – stačí si je rychle a snadno rezervovat online. Let do této destinace trvá něco málo přes hodinu. Užijte si tu pravou dovolenou a ušetřete s levnými letenkami do Švýcarska.

Švýcarsko

Švýcarsko je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Švýcarska čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace