letadlo ico Levné letenky do Skotska
Anglie

Skotsko je země nacházející se na severu ostrova Velké Británie, která náleží ke Spojenému království. Ze tří stran je Skotsko obklopeno mořem a to Irským na jihozápadě, na severu a západě Atlantským oceánem a na východě Severním. Ke Skotsku patří také nespočet ostrovů. Hlavním městem Skotska je Edinburgh, ve kterém žije necelého půl milionu lidí, největším městem je ale Glasgow s 600 000 lidmi. Celkem se ve Skotsku nachází 5,3 milionu obyvatel. Úředním jazykem Skotska je de facto angličtina, ale mluví se tu skotsky a skotskou gaelštinou. Měnou je libra šterlinků. Časové pásmo Skotska je +0 hodin. Zakupte si levné letenky do Skotska a podívejte se do této krásné země.

Letenky Scotland

Podnebí ve Skotsku

Klima ve Skotsku mírné oceánské. Obecně je teplejší na západě, kde je ovlivňováno proudy v Atlantském oceánu, než na východě, kde je ochlazováno Severním mořem. Zimy jsou ve Skotsku mírnější, kdy se teploty pohybují kolem 0°C, ale snadno klesají i pod bod mrazu. Letní teploty dosahují v průměru 15°C. Ačkoliv ve Skotsku je častá oblačnost, srážek tu ročně spadne jen 800 mm. Levné letenky do Skotska si pořizujte raději na letní sezónu, kdy je tu tepleji.

Aktuální kurz: 1 GBP = 29.96


Do Skotska za turistickými cíli

Hlavním cílem turistů ve Skotsku jsou velká města. Hlavní město Edinburgh bylo dáno v roce 1995 dáno pod ochranu UNESCO – vidět tu můžete Arturovo sedlo, což je nejvyšší vrcholek v tomto městě, Edinburghský hrad, památník spisovatele Waltera Scotta nebo Old College. Město Glasgow nabízí zase památky jako je socha vévody z Wellingtonu, náměstí Royal Exchange Square, Glasgow City Chambers a budovy zdejší univerzity. Ve Skotsku ale najdete i světoznámé jezero Loch Ness, Melrose Abbey, hrad Balmoral a mnoho dalších. Kupte si levné letenky do Skotska z Prahy a určitě nebudete litovat.

Za přírodou do Skotska

Skotská fauna má mnoho zástupců, které tu můžete potkat. Jedná se například o zajíce divokého, mnoho různých mořských ptáků, z nichž vyčnívá zlatý orel, tetřeva, kočku divokou, apod. Co je ale důležité, u břehů najdete významnou populaci tuleňů. Ve vodě je pak možné pozorovat delfíny. Přileťte s levnými letenkami do Skotska a zažijte to na vlastní kůži.

Levné letenky do Skotska

Máte rádi skotskou? A co si ji dát v její rodné zemi ve Skotsku? Kupte si levné letenky do Skotska a odleťte z Prahy za krásami této země klidně už zítra. Letenky do Skotska lze pořídit snadno a rychle na online, nemusíte nikde nic zařizovat. Průměrná doba letu do Skotska se liší podle cílové destinace, ale pohybuje se kolem 2,5 hodiny. Akční letenky do Skotska jsou horké zboží, proto si je rezervujte co nejdříve.

Letenka Skotsko

Skotsko a jak se tam dostat lacino? Levnou letenku Praha - Skotsko snadno zabookujete právě zde.
Letenka do Skotska vám udělá radost ještě dnes.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist