letadlo ico Levné letenky do Glasgow ve Skotsku

Glasgow je největší skotské město, které leží v historické části Lanarkshire v Západní centrální nížině asi 70 kilometrů západně od Edinburghu. Město leží na řece Clyde a jedná se o třetí největší metropoli ve Spojeném království. Glasgow má necelých 600 000 obyvatel, kteří tu mluví anglicky a skotsky. Měnou je tu anglická libra šterlinků. Zajeďte se do této destinace podívat, stačí si včas rezervovat levné letenky do Glasgow z Prahy, které jsou za akční ceny.

Letenky Praha - Glasgow ve Skotsku

Glasgow International Airport

Zkratka letiště: GLA
Letenky do Anglie - Glasgow ve Skotsku

Najdi nejlevnější letenku

Glasgow Prestwick International Airport

Zkratka letiště: PIK
Letenky do Anglie - Glasgow

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Glasgow

Mezinárodní letiště Glasgow Airport, dříve známé jako Abbotsinch Airport, je druhé nejzaměstnanější letiště ve Skotsku a celkem osmé ve Spojeném království. Nachází se 11 kilometrů západně od centra Glasgow a jeho IATA značení je GLA. Otevřeno bylo v roce 1966. Letiště v Glasgow má dvě příletové a vzletové ranveje z asfaltu a jeden terminál, kterým každý rok projde až 8,7 milionu cestujících. Ti se poté dopravují do města místními autobusovými linkami a taxíky. Levné letenky do Glasgow z Prahy můžete ale zakoupit i s doletem na letiště Glasgow Prestwick Airport, které je menší a nachází se 50 kilometrů od Glasgow. Jedná se o největší skotské letiště vzhledem k rozloze, ale je až čtvrté nejzaměstnanější. Jeho IATA kód je PIK.

Aktuální kurz: 1 GBP = 30.03
Glasgow ve Skotsku - místní čas: 18:40
Časové pásmo: Europe/London (+ 1 hodin)
Časový posun: -1 hodin

Souřadnice: 55.866669, -4.25
Vzdálenost z Prahy: 1400 km


Do Glasgow za turistickými cíli

Až budete v Glasgow, zajděte se podívat na místní katedrálu svatého Munga, katedrálu svatého Ondřeje, kde sídlí arcibiskup pro Glasgow, katedrálu svaté Marie, galerii umění a muzeum Kelvingrove, královskou koncertní síň v Glasgow, nebo si užijte představení třeba v královském divadle. Velmi zajímavá je také socha vévody z Wellingtonu před galerií moderního umění, náměstí Royal Exchange, maják a City Chambers. Pořiďte si levné letenky do Glasgow s odletem z Prahy, které jsou nyní za velmi výhodné ceny a podívejte se na všechna tato zajímavá místa na vlastní oči.

Levné letenky do Glasgow

Zaleťte si za poznáním do skotského města Glasgow, které je opravdovým skvostem. Právě teď si totiž můžete snadno objednat levné letenky do Glasgow, které budou s odletem přímo z Prahy a navíc za výhodné ceny. Cestujte lacino s akčními letenkami do Glasgow z Prahy, které si zarezervujete online z pohodlí svého domova. Průměrná doba letu je z Prahy do Glasgow 4 hodiny.


Počasí Glasgow ve Skotsku

slunce

12°C

Východ slunce: 5:56

Západ: 20:34

Čtvrtek

sluncepolojasno

14°C

teplota 16°C 12°C

Pátek

sluncepolojasno

17°C

teplota 19°C 14°C

Sobota

zataženodeštík

15°C

teplota 18°C 13°C

Neděle

sluncepolojasno

15°C

teplota 17°C 12°C

Pondělí

zataženodeštík

9°C

teplota 10°C 7°C

Letenka Glasgow ve Skotsku

Glasgow ve Skotsku se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Glasgow ve Skotsku - Anglie i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Glasgow ve Skotsku.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist