letadlo ico Levné letenky do Taškent

Taškent je hlavní město Uzbekistánu, přičemž se nachází na jeho severovýchodním konci přibližně 20 kilometrů od hranic s Kazachstánem a 100 kilometrů západně od hranice s Kyrgyzstánem. Taškent je také správní středisko stejnojmenného regionu. V centru města žije 2,3 milionu obyvatel. Úředním jazykem je v Taškentu uzbečtina, mluví se tu ale i ruštinou a tádžičtinou. Měnou je sum. Levné letenky do Taškentu s odletem z Prahy jsou dostupné pro kohokoliv.

Letenky Praha - Taškent

Yuzhny Airport

Zkratka letiště: TAS
Letenky do Uzbekistánu - Taškent

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Taškentu

Mezinárodní letiště Tashkent International Airport je známé také jako Yuzhny Airport a nachází 12 kilometrů východně od Taškentu. Je to největší letiště v Uzbekistánu a také nejrušnější v celé střední Asii. IATA značení letiště Tashkent je TAS. Má jednu betonovou a jednu asfaltovou příletovou a vzletovou dráhu a celkem dva terminály – terminál 2 pro mezinárodní a terminál 3 pro vnitrostátní lety. Každý rok je tu odbaveno až 20,6 milionu pasažérů. I vy se můžete podívat na letiště Tashkent a to s levnými letenkami do Taškentu. Doprava do města je z letiště zajištěna místní dopravou a taxíky.

Taškent
Aktuální kurz: 10000 UZS = 21.95
Taškent - místní čas: 1:04
Časové pásmo: Asia/Samarkand (+ 5 hodin)
Časový posun: + 3 hodin

Souřadnice: 41.264648, 69.21627
Vzdálenost z Prahy: 4268 km


Do Taškentu za turistickými cíli

Velká část starobylých památek Taškentu byla zničena během první poloviny 20. století. I přesto je tu mnoho krásných míst, která můžete navštívit. Mezi ně patří například budova Kukeldash Madrasah, velký bazar Chorsu Bazaar, mešita Telyashayakh Mosque, ve které by se měla nacházet nejstarší verze Koránu, dále palác Palace of Prince Romanov nebo mauzoleum Yunus Khan. Kromě toho je v Taškentu velký počet muzeí a galerií. Kupte si levné letenky do Taškentu s odletem z Prahy a nebudete litovat.

Levné letenky do Taškentu

Lákají vás země ve střední Asii? Tak proč si neuděláte dovolenou a nevyrazíte s levnými letenkami do Taškentu v Uzbekistánu? Levné letenky do Taškentu jsou nyní k dostání za opravdu nízké ceny a to s odletem přímo z Prahy. Rezervovat si je můžete snadno a rychle online. Průměrná doba letu do Taškentu je 8 hodin a 40 minut. Neváhejte s rezervací akčních letenek do Taškentu, jsou totiž rychle vyprodané.


Počasí Taškent

sluncepolojasnodeštík

23°C

Východ slunce: 6:09

Západ: 18:22

Úterý

slunce

20°C

teplota 25°C 16°C

Středa

slunce

20°C

teplota 25°C 16°C

Čtvrtek

slunce

21°C

teplota 26°C 17°C

Pátek

slunce

22°C

teplota 27°C 18°C

Letenka Taškent

Taškent se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Taškent - Uzbekistán i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Taškent.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist