letadlo ico Letenky do Uzbekistánu
Uzbekistan

Uzbekistán je vnitrozemský stát oficiálně nazýván Republika Uzbekistán, který leží na západě Střední Asie. Populace Uzbekistánu je 31 milionů lidí. Hlavním městem státu je Taškent, kde žije 2,3 milionu obyvatel. Úředním jazykem Uzbekistánu je uzbečtina, ale mluví se tu také rusky a tádžicky. Jako měna tu platí sum. Časové pásmo státu je +5 hodin. Rezervujte si levné letenky do Uzbekistánu s odletem z Prahy a podívejte se do této krásné země.

Aktuální kurz: 10000 UZS = 21.59


Letiště Uzbekistán

Podnebí v Uzbekistánu

Uzbekistán má kontinentální klima, které se vyznačuje horkými léty a chladnými zimami. Země je z velké části vyprahlá, protože tu během roku spadne přibližně jen 100 až 200 mm a to povětšinou v zimě a na jaře. Průměrné teploty v létě se pohybují kolem 40°C, zimní kolem -2°C, ale výjimečně mohou spadnout až k -40°C. Levné letenky do Uzbekistánu si objednávejte na letní období, kdy je tu nejvíce sluníčka.

Do Uzbekistánu za turistickými cíli

Mezi významné památky státu Uzbekistán patří například Registan, což bylo srdce starověkého města Samarkand v dynastii Timurid. V Samarkandu navíc najdete také mešitu Bibi Khanoum z 15. století nebo hřbitov Shah-i-Zinda. Některé známé památky Uzbekistánu jsou také v jeho hlavním městě Taškentu, kde je Kukeldash Madrasah, mešita Telyashayakh Mosque, s jednou z nejstarších verzí Koránu, nebo palác Palace of Prince Romanov. Suvenýry tu nakoupíte na velkém bazaru Chorsu Bazaar. Stát Uzbekistán toho má hodně co nabídnout, tak se nechte pozvat a kupte si levné letenky do Uzbekistánu s odletem z Prahy ještě dnes.

Do Uzbekistánu za přírodou

Ačkoliv země Uzbekistánu je suchá a mnoho rostlin tu tedy neroste, zástupců flóry je velké množství. Ponejvíce se tu můžete setkat se zvířaty menšího růstu, jako jsou hlodavci nebo ještěrky, kromě nich tu ve volné přírodě pobíhá manul, levhart perský, liška korsak, koza šrouborohá, argali, sajga tatarská, gazely a další. Přijeďte se podívat na toto „safari“ s levnými letenkami do Uzbekistánu.

Levné letenky do Uzbekistánu

Státy Střední Asie jsou velmi nádherným místem, kam byste určitě měli vyrazit za poznáním. Nyní se sem prodávají velmi levné letenky do Uzbekistánu a to dokonce s odletem z Prahy. Levné letenky do Uzbekistánu si může dovolit každý, stačí je nalézt zde na této stránce. S levnými letenkami do Uzbekistánu z Prahy poletíte asi 8,5 hodiny, ale záleží na konkrétním cíli. Udělejte si dovolenou s letenkami do Uzbekistánu.

Uzbekistán

Uzbekistán je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Uzbekistánu čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace