letadlo ico Letenky do Rumunska
Romania

Rumunsko je stát ležící na jihovýchodě Evropy na Balkánském poloostrově na pobřeží Černého moře. Celkem má 19,5 milionu obyvatel, což z něho dělá sedmou nejlidnatější členskou zemi v EU. Podobně také hlavní město Bukurešť, které má 1,8 milionu lidí, se řadí na šestou příčku největších měst v EU. Úředním jazykem v Rumunsku je rumunština, lokálně se používá také maďarština a němčina, a měnou je rumunské leu. Země leží v časovém pásmu +2 hodiny. Levné letenky do Rumunska z Prahy teď pořídíte za nízké ceny.

Aktuální kurz: 1 RON = 5.23


Letiště Rumunsko

Podnebí v Rumunsku

Klima v Rumunsku je mírné kontinentální, na které mají vliv vysoké hory a blízkost moře. Na pobřeží je tedy podnebí spíše přímořského charakteru. Zimy jsou v Rumunsku chladné a studené s teplotami kolem -5°C, léta jsou naopak horká s teplotami kolem 30°C. Průměrné srážky během roku jsou kolem 635 mm, na některých místech ale mohou dosahovat až 1 000 mm deště. Kupte si levné letenky do Rumunska z Prahy na letní měsíce a užijte si dovolenou u moře.

Do Rumunska za turistickými cíli

Nejvíce turistů míří do hlavního města Bukurešti, jehož symbolem je palác parlamentu. Nachází se tu ale také budova Romanian Athenaeum, která je zapsaná na seznamu UNESCO, a triumfální oblouk. Oblíbeným cílem je dále Tenešvár s národním divadlem, římskokatolickou katedrálou, sloupem Nejsvětější Trojice a Dikasteriánským palácem, a město Constanta s mešitou Hunchiar, katedrálou svatého Petra a Pavla a divadlem Fantasio. Na pobřeží Rumunska se můžete vykoupat a užít si klasickou dovolenou u moře s koupáním a opalováním. Objednejte si levné letenky do Rumunska s odletem z Prahy a leťte do této destinace za výhodné ceny.

Levné letenky do Rumunska

Udělejte si dovolenou v Rumunsku, teď se do této destinace prodávají velmi levné letenky s odletem z Prahy. Levné letenky do Rumunska z Prahy jsou k dostání online, rezervovat si je tedy můžete z pohodlí svého domova, kdykoliv chcete. Průměrná doba letu je z Prahy do Rumunska asi 2 hodiny. Pokud vás tato nabídka zaujala, tak si levné letenky do Rumunska z Prahy zabookujte co nejdříve, protože jsou horkým zbožím na trhu.

Rumunsko

Rumunsko je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Rumunska čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist