letadlo ico Levné letenky do Cluj-Napoca

Kluž je město nacházející se na severozápadě Rumunska v Sedmihradsku. Je to hlavní město župy Cluj a zároveň je po Bukurešti druhé nejlidnatější město Rumunska. V centru Kluže, kudy protéká řeka Someșul Mic, žije přes 320 000 obyvatel. Hlavním jazykem je tu rumunština, ale celkem snadno se dorozumíte také maďarsky a německy. Měnou je rumunský leu. Levné letenky do Kluže jsou rychle pryč, tak si je objednejte už dnes.

Letenky Praha - Cluj-Napoca

Cluj-Napoca International Airport

Zkratka letiště: CLJ
Letenky do Rumunska - Cluj-Napoca

Najdi nejlevnější letenku

Letiště ve městě Cluj

Mezinárodní letiště Cluj Avram Iancu International Airport, dříve známé jako Someșeni Airport, podle města, ve kterém se nachází, je dnes přejmenované na počest rumunského revolucionáře Avrama Iancu. Leží 9 kilometrů východně od města Kluž a je to druhé největší letiště Rumunska v přepravě cestujících. Těch je tu každý rok obslouženo 1,1 milionu. Letiště Cluj má jednu betonovou příletovou a vzletovou dráhu a jeden terminál. Otevřeno bylo v roce 1932 a jeho IATA značení je CLJ. Z letiště Cluj se do města dostanete přibližně za 20 minut autobusovou linkou číslo 8 nebo trolejbusem číslo 5 na železniční stanici. Rezervujte si levné letenky do Kluže už dnes.

Aktuální kurz: 1 RON = 5.17
Cluj-Napoca - místní čas: 20:23
Časové pásmo: Europe/Bucharest (+ 3 hodin)
Časový posun: + 1 hodin

Souřadnice: 46.76667, 23.6
Vzdálenost z Prahy: 771 km


Do Kluže za turistickými cíli

V Kluži je velký počet významných budov a památek. Mezi ty nejdůležitější patří ale kostel svatého Michaela, který stojí na náměstí Unirii. Je vystavěn v gotickém stylu a pochází ze 14. století. Později k němu byla přistavěna neogotická věž, která je dodnes nejvyšší kostelní věží v Rumunsku. Před kostelem stojí jezdecká socha Matyáše Korvína. Dominantou města je dále justiční palác z přelomu 19./20.století, ke kterému patří také Národní divadlo, palác Caile Ferate Romane, palác prefektury, palác financí a palác pravoslavných metropolitů. Určitě se na komplex těchto nejvýznamnějších budov jděte podívat, s levnými letenkami do Kluže z Prahy to hravě zvládnete.

Levné letenky do Cluje neboli Kluže

Do Rumunska se teď může podívat opravdu každý a to díky levným letenkám do Kluže, které jsou navíc s odletem z Prahy. Levné letenky do Kluže si zabookujte online, není to nic těžkého. S levnými letenkami do Kluže z Prahy poletíte přibližně 3,5 hodiny. Udělejte si výlet a poznejte další město v Evropě – s levnými letenkami do Kluže je to snadné.


Počasí Cluj-Napoca

sluncedeštík

14°C

Východ slunce: 5:52

Západ: 20:51

Sobota

sluncepolojasnoMrholení

17°C

teplota 20°C 13°C

Neděle

zataženoMrholení

15°C

teplota 20°C 11°C

Pondělí

zataženodeštík

17°C

teplota 21°C 13°C

Úterý

zataženoMrholení

14°C

teplota 17°C 10°C

Středa

zataženoMrholení

15°C

teplota 16°C 14°C

Letenka Cluj-Napoca

Cluj-Napoca se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Cluj-Napoca - Rumunsko i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Cluj-Napoca.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist