letadlo ico Levné letenky do Zanzibaru

Zanzibar International Airport nebo též Abeid Amani Karume International Airport je název pro mezinárodní letiště sloužící městu Zanzibar. Leží od centra asi 5 kilometrů jižně a jeho IATA značení je ZNZ. Pojmenované je na počest prvního prezidenta Zanzibaru. Skládá se z jedné příletové a vzletové dráhy z asfaltu a dvou terminálů, kde jsou každý rok obsluhováni cestující v počtu necelého jednoho milionu. Druhý terminál byl přistavěn v roce 2014 a terminál číslo 1 od té doby slouží pro domácí lety. Až na letišti Zanzibaru přistanete, do centra města se dostanete taxíkem nebo půjčeným autem. Levné letenky do Zanzibaru jsou s odletem z Prahy.

Letenky Praha - Zanzibar

Zanzibar Airport

Zkratka letiště: ZNZ
Letenky do Tanzánie - Zanzibar

Najdi nejlevnější letenku

Do Zanzibaru za turistickými cíli

Zanzibar je rozdělen na dvě části a to historické Kamenné město a moderní část Ng´ambo, které jsou od sebe odděleny potokem. Historické jádro je bývalým hlavním městem zanzibarského sultanátu a nachází se tu většina památek. Pro svou architekturu a kulturu byla dána tato část města na seznam světového dědictví UNESCO. Jednou z nejdůležitějších budov je zde Dům zázraků, který je největší a nejvyšší budovou v Kamenném městě. Kromě toho se můžete na plážích Zanzibaru vykoupat a vyzkoušet oceán, který je tu teplý a čistý. Užijte si tu pravou dovolenou v této destinaci, postačí vám na to levné letenky do Zanzibaru, které jsou s odletem z Prahy a to za akční ceny.

Zanzibar
Aktuální kurz: 100 TZS = 1.02
Zanzibar - místní čas: 5:49
Časové pásmo: Africa/Dar_es_Salaam (+ 3 hodin)
Časový posun: + 1 hodin

Souřadnice: -6.16667, 39.25
Vzdálenost z Prahy: 6697 km


Základní informace o Zanzibaru

Zanzibar je hlavní a největší město stejnojmenného autonomního území, které spadá pod africký stát Tanzánie. Město leží na západním pobřeží ostrova Unguja, který leží asi 50 kilometrů východně od pobřeží pevninské Afriky. Zanzibar se nachází v regionu Mjini Magharibi a je domovem pro zhruba 206 000 obyvatel. Úředními jazyky jsou tu svahilština, angličtina a arabština. Měnou je tanzanský šilink. Levné letenky do Zanzibaru z Prahy pořídíte lacino, tak neváhejte.

Levné letenky do Zanzibaru

Udělejte si dovolenou v Africe a dopřejte si luxusní chvíle na ostrově Zanzibar. Levné letenky do hlavního města tohoto tropického ráje Zanzibaru koupíte opravdu lacino a to navíc s odletem přímo z Prahy. Akční letenky do Zanzibaru si lze objednat online, aniž byste pro ně někam museli. Průměrná doba letu je z Prahy do Zanzibaru asi 14 hodin. Užijte si tu pravou dovolenou, stačí si včas rezervovat levné letenky do Zanzibaru.


Letenka Zanzibar

Zanzibar se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Zanzibar - Tanzánie i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Zanzibaru.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace