letadlo ico Levné letenky do Wellingtonu

Wellington je přístav a hlavní město Nového Zélandu. Nachází se v jihozápadní části Severního ostrova a zároveň se jedná o nejjižněji položené hlavní město na světě. Pobřeží Wellingtonu je omývané oceánem v Cookově průlivu. Úředním jazykem je tu angličtina a maorština, měnou novozélandský dolar. Centrum Wellingtonu je domovem pro přibližně 400 000 obyvatel, což z něho dělá druhou nejlidnatější městskou oblast Nového Zélandu. Levné letenky do Wellingtonu z Prahy teď seženete za opravdu výhodné ceny, tak neváhejte a objednejte si je ještě dnes.

Letenky Praha - Wellington

Wellington International Airport

Zkratka letiště: WLG
Letenky do na Nový Zéland - Wellington

Najdi nejlevnější letenku

Letiště ve Wellingtonu

Mezinárodní letiště Wellington International Airport, dříve známé jako Rongotai Airport, se nachází asi 5,5 kilometru jihovýchodně od centra v městské části Rongotai. Je to třetí nejrušnější letiště na Novém Zélandu a jeho IATA značení je WLG. Letiště fungovalo už v roce 1929, kdy tu byla pouze travnatá ranvej. Dnes je tu jedna příletová a vzletová dráha vytvořená z betonu a také jeden terminál, na kterém přistávají domácí i zahraničí lety. Každý rok je na letišti ve Wellingtonu odbaveno přes 5,4 milionu spokojených pasažérů. Jedním z nich můžete být i vy, když si koupíte levné letenky do Wellingtonu z Prahy. Doprava do města je z letiště ve Wellingtonu zajištěna formou autobusů, taxíků a také si tu můžete půjčit auto a vyrazit vlastní cestou.

Aktuální kurz: 1 NZD = 15.4
Wellington - místní čas: 13:03
Časové pásmo: Pacific/Auckland (+ 12 hodin)
Časový posun: + 10 hodin

Souřadnice: -41.28664, 174.775574
Vzdálenost z Prahy: 18211 km


Do Wellingtonu za turistickými cíli

Symbolem města Wellington je bezesporu pozemní lanová dráha, která je jedním z hlavních turistických cílů. Dlouhá je přes 600 metrů a vyveze vás do výšky 120 metrů, odkud budete mít krásný výhled. Pokud by vás zajímala její historie, neváhejte se podívat do muzea věnovaného této dráze. Dále ve Wellingtonu najdete vládní budovy, z nichž nejzajímavější je novogotická stavba parlamentní knihovny, která jako jediná vydržela požár v roce 1907. Obdivovat ale můžete také moderní architekturu, jako je budova Beehive Building, které se přezdívá „včelí úl“. A pokud máte rádi přírodu, ve Wellingtonu najdete velkou botanickou i zoologickou zahradu, tak si sem udělejte výlet. Dopřejte si dovolenou na Novém Zélandu, s levnými letenkami do Wellingtonu z Prahy je to snadné a za výhodné ceny.

Levné letenky do Wellingtonu

Podívejte se do hlavního města Nového Zélandu a to za výhodné ceny. Nyní totiž snadno a rychle na internetu pořídíte levné letenky do Wellingtonu, které jsou za naprosto akční ceny a navíc s odletem přímo z Prahy. Se zabookováním levných letenek do Wellingtonu byste určitě neměli otálet, protože jsou velmi rychle vyprodané. Průměrná doba letu je z Prahy do Wellingtonu přibližně 29 hodin.


Počasí Wellington

sluncepolojasno

18°C

Východ slunce: 6:47

Západ: 17:55

Úterý

sluncepolojasnodeštík

16°C

teplota 17°C 14°C

Středa

slunce

15°C

teplota 17°C 14°C

Čtvrtek

slunce

16°C

teplota 18°C 15°C

Pátek

sluncepolojasnodeštík

14°C

teplota 17°C 12°C

Letenka Wellington

Wellington se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Wellington - Nový Zéland i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Wellingtonu.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist