letadlo ico Letenky do Společenství Dominiky
Dominica

Dominika též Společenství Dominika nebo Dominické společenství je ostrovní stát nacházející se v Karibském moři v souostroví Malé Antily. Nachází se mezi dvěma zámořskými departmenty Francie a to Guadeloupe na severu a Martinikem na jihu. Dominika je ostrov sopečného původu a dnes na něm žije přes 72 000 obyvatel. Hlavním městem je Roseau, které má 16 500 obyvatel. Úředním jazykem je tu angličtina, ale mluví se tu i antilskou kreolštinou. Měnou je východokaribský dolar. Časové pásmo Dominiky je -4 hodiny. Levné letenky do této destinace jdou za akční ceny.

Aktuální kurz: 1 XCD = 7.76


Letiště Dominika

Podnebí Dominiky

Klima na ostrově je tropického charakteru a je ovlivňováno pasáty a silnými srážkami. Během roku se tu teploty příliš nemění, pouze kolísají mezi 26°C v zimě až 32°C v létě. Pasáty přinášejí na ostrov silné deště, jejichž velká část spadne od června do října. Na návětrné straně ostrova ročně naprší asi 5 000 mm, celkem to někdy může být až 9 000 mm za rok, což je nejvíce v celém Karibiku a vlastně i celém světě. Levné letenky na Dominiku si kupujte mimo období dešťů.

Na Dominiku za turistickými cíli

Až poletíte na dovolenou na ostrov Dominika, určitě byste neměli vynechat zdejší národní park Morne Trois Pitons, který je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Je tvořen především deštným pralesem, ale najdete tu také pozůstatky po vulkanické činnosti. Leží okolo stejnojmenné hory. Za památkami vyrazte do hlavního města Roseau, kde najdete římsko-katolickou katedrálu v románském stylu a kostel anglikánské církve v gruzínském stylu. Dále jsou tu muzea a pořádají se tu i trhy. Na pobřeží Dominiky se rozkládají písečné pláže s palmami a teplým mořem, ve kterém se můžete vykoupat. Vyzkoušejte také potápění nebo jiné vodní sporty, s levnými letenkami na Dominiku z Prahy je to opravdu snadné.

Za přírodou na Dominiku

Velká část hornatého ostrova je pokrytá deštným pralesem, kde se můžete setkat především s barevným ptactvem, které představuje jedno z nejrozmanitějších ve východním Karibiku. Nachází se tu také dva ohrožené druhy papouška a to Amazona arausiaca a Amazona imperialis. Kromě toho najdete bohatý život také v moři. Udělejte si výlet s levnými letenkami na Dominiku z Prahy.

Levné letenky na Dominiku

Cestování do Karibiku nikdy nebylo levnější ani snadnější. Levné letenky na Dominiku v Karibiku jsou s odletem z Prahy a právě teď je pořídíte za akční ceny. Levné letenky na Dominiku si určitě objednávejte co nejdříve, protože jsou hned vyprodané. Průměrná doba letu je z Prahy na Dominiku asi 11 hodin. Rezervujte si levné letenky na Dominiku ještě dnes a vydejte se za poznáním.

Dominika

Dominika je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Společenství Dominiky čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist