letadlo ico Levné letenky do Portlandu

Portland je největší město amerického státu Oregon, přičemž leží nedaleko hranic se státem Washington. Je to krajské město Multnomah County a leží v regionu Údolí Willamette. Centrem města protéká řeka Willamette, která se nedaleko slévá s řekou Kolumbia. Portland je dvacáté osmé nejlidnatější město ve Státech – žije tu přes 580 000 obyvatel. S metropolitní oblastí je to přes 2,3 milionu lidí. Úředním jazykem je v Portlandu angličtina a měnou americký dolar, stejně jako ve zbytku USA. Portlandu se někdy přezdívá „město růží“. Zabookujte si levné letenky do Portlandu, dokud ještě nějaké jsou.

Letenky Praha - Portland v Oregonu

Portland International Airport

Zkratka letiště: PDX
Letenky do USA - Portland v Oregonu

Najdi nejlevnější letenku

Portland-Troutdale Airport

Zkratka letiště: TTD
Letenky do USA - Portland v Oregonu

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Portlandu

Mezinárodní letiště Portland International Airport je napůl vojenské a napůl civilní letiště, které se nachází přibližně 20 kilometrů severovýchodně od Portlandu. Je to největší letiště státu. Portland International Airport bylo založeno v roce 1940 a jeho značení je dnes PDX. Má tři asfaltové příletové a vzletové dráhy a jeden terminál, který se dělí na haly A, B, C, D a E. Každý rok je tu odbaveno přes 15,9 milionů spokojených cestujících. Doprava do města je z letiště Portland zajištěna formou tramvají, autobusových spojů, taxíků a také autopůjčoven. Kupte si levné letenky do Portlandu a podívejte se na toto letiště.

Aktuální kurz: 1 USD = 22.21
Portland v Oregonu - místní čas: 1:52
Časové pásmo: America/Los_Angeles (-8 hodin)
Časový posun: -9 hodin

Souřadnice: 45.523449, -122.676208
Vzdálenost z Prahy: 8607 km


Do Portlandu za turistickými cíli

V historické části města, která si uchovala neoklasicistní architekturu, najdete například kašnu Skidmore Fountain z bronzu, kolonádu, divadlo New Market Theatre a další. Ve městě je k vidění také most St. Johns Bridge, mezinárodní růžová zahrada, koncertní hala Arlene Schnitzer Concert Hall z 20. let minulého století či symbol města Benson hotel. V Portlandu je Čínská čtvrť a Pearl District, přičemž střed města je na náměstí Pioneer Courthouse Square. Akční letenky do Portlandu z Prahy jsou rychle vyprodané, tak si je rezervujte co nejdříve.

Levné letenky do Portlandu

Udělejte si výlet do Ameriky a navštivte zdejší město Portland. S levnými letenkami do Portlandu na to máte i vy. Prodávají se s odletem přímo z Prahy a navíc si levné letenky do Portlandu lze snadno a rychle rezervovat online. Určitě byste neměli váhat, protože akční letenky do Portlandu rychle zmizí. Průměrná doba letu do Portlandu je něco málo přes 13 hodin.


Počasí Portland v Oregonu

sluncepolojasno

8°C

Východ slunce: 3:53

Západ: 13:06

Sobota

sluncepolojasnodeštík

7°C

teplota 9°C 5°C

Neděle

zataženodeštík

6°C

teplota 8°C 5°C

Pondělí

zataženodeštík

8°C

teplota 12°C 5°C

Úterý

sluncepolojasno

4°C

teplota 6°C 1°C

Letenka Portland v Oregonu

Portland v Oregonu se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Portland v Oregonu - USA Amerika i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Portlandu.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace