letadlo ico Levné letenky do Fénixu

Phoenix je hlavní město státu Arizona na jihozápadě Spojených států a zároveň je pátým největším městem v USA. Město bylo Indiány přezdíváno jako „horoucí“ a i dnes nese přezdívku „Údolí slunce“, jelikož je tu skoro pouštní klima. Ve Phoenixu žije zhruba 1,5 miliónu obyvatel. Platí se tu americkým dolarem a domluvit se lze angličtinou. Slunný Phoenix je oblíbená destinace levných letenek, do které lze letět přímo z Prahy.

Letenky Praha - Phoenix

Phoenix Deer Valley Airport

Zkratka letiště: DVT
Letenky do USA - Phoenix

Najdi nejlevnější letenku

Phoenix-Mesa Gateway Airport

Zkratka letiště: AZA
Letenky do USA - Phoenix

Najdi nejlevnější letenku

Sky Harbor International Airport

Zkratka letiště: PHX
Letenky do USA - Phoenix

Najdi nejlevnější letenku

Letiště Phoenix

Phoenix Sky Harbor International Airport je nejvytíženější letiště v Arizoně a nachází se zhruba 5 kilometrů od Phoenixu. Letiště má celkem 4 terminály, kudy v roce 2014 prošlo více než 42 miliónů cestujících. Na letišti Fénix funguje bezplatná doprava autobusem mezi terminály, dále autobusovou linkou číslo 13 lze dojet do centra Phoenixu. Novinkou je Skytrain, jehož jedna část je již otevřena, přičemž fáze dvě má být dokončena do roku 2020. V okolí Phoenixu jsou další letiště, na která lze cestovat s levnými letenkami z Prahy. Jedná se o 32 kilometrů vzdálené letiště Phoenix–Mesa Gateway Airport s obratem přes milión cestujících ročně a 27 kilometrů od města ležící letiště Phoenix Deer Valley Airport.

Aktuální kurz: 1 USD = 23.73
Phoenix - místní čas: 20:24
Časové pásmo: America/Phoenix (-7 hodin)
Časový posun: -9 hodin

Souřadnice: 33.44838, -112.074043
Vzdálenost z Prahy: 9341 km


Do Phoenixu za turistickými zajímavostmi

Phoenix je proslavený svými golfovými hřišti, kterých je tu v okolí na 200. Ve městě se koná také mnoho různých festivalů jako je Gold Rush (rodeo a karneval), Čínský víkend (únorová oslava čínské kultury), Arizona State Fair (velký veletrh) nebo Matsuri (festival na oslavu japonské kultury). Ve Fénixu dále můžete navštívit Tovrea Castle, Mystery Castle nebo baziliku svaté Marie. V okolí města lze vidět mnoho přírodních zajímavostí, jako je například Národní park Lost Dutchman,  Grand Canyon nebo Národní park Petrified Forest. Nejsnadnější cesta na Grand Kaňon jsou levné letenky z Prahy.

Levné letenky do Phoenixu

Do amerického Phoenixu se s levnými letenkami cestuje skoro zadarmo. Právě nyní se do Fénixu dají zakoupit letenky doslova za pakatel. Stačí jen, abyste si levné letenky online rezervovali a let trvající necelých 14 hodin nastoupili v Praze. Letenky do Phoenixu v Arizoně jsou za nízké ceny, tak si je spěchejte zarezervovat.


Počasí Phoenix

sluncepolojasno

34°C

Východ slunce: 5:50

Západ: 19:15

Úterý

zataženo

32°C

teplota 36°C 30°C

Středa

sluncepolojasno

35°C

teplota 38°C 32°C

Čtvrtek

zataženodeštík

33°C

teplota 36°C 31°C

Pátek

zataženoMrholení

28°C

teplota 29°C 26°C

Letenka Phoenix

Phoenix se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Phoenix - USA Amerika i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Fénixu.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace