letadlo ico Letenky do na Ukrajinu
Ukraine

Ukrajina je stát nacházející se ve východní Evropě, jehož břehy jsou omývané Černým mořem. Jedná se o jednu z největších zemí Evropy svou rozlohou a jeho název znamená „Okrajové území“. Hlavním městem Ukrajiny je Kyjev, který leží v severní části země a má přibližně 3 miliony obyvatel. Celková populace státu je 44,4 milionu lidí. Úředním jazykem je tu ukrajinština a měnou ukrajinská hřivna. Ukrajina leží v časovém pásmu +2 hodiny. Levné letenky na Ukrajinu nyní seženete za výhodné ceny a s odletem z Prahy, tak neváhejte.

Měna na Ukrajinu: Ukrajinská hřivna


Letiště Ukrajina

Podnebí na Ukrajině

Klima na Ukrajině je mírné kontinentální a na pobřeží přechází ve vlhké subtropické. Zimy jsou tu chladné s nejnižšími teplotami v lednu, kdy se rtuť teploměru pohybuje kolem -5°C. Léta jsou naopak teplá a vlhká a v červnu, kdy je nejtepleji, šplhají teploty přes 25°C. Průměrné roční srážky na Ukrajině jsou 1 200 mm na západě, ale třeba jen 400 mm na pobřeží. Levné letenky na Ukrajinu z Prahy si rezervujte na léto, kdy se tu můžete vykoupat.

Na Ukrajinu za turistickými cíli

Mezi nejoblíbenější ukrajinská střediska patří Jalta, ležící na pobřeží Černého moře. Zde se nachází nejen památky, jako je Livadijský palác nebo památník Lenina, ale také písečné pláže a teplá voda. Vyzkoušet tu můžete některé vodní sporty. Vaši pozornost si ale zaslouží také hlavní město Kyjev se Zlatou bránou, postavenou v 11. století, pravoslavným klášterem Kyjevskopečerská lávra a chrámem svatého Ondřeje. V Oděse zase najdete pomník Kateřiny Veliké, arménský kostel svatého Jiří, luteránský kostel svatého Pavla a Preobraženskou katedrálu, či v Charkově charkovskou chorální synagogu, katedrálu Dormition a ortodoxní katedrálu Zvěstování. Ukrajina má zajímavou i přírodu, kterou můžete navštívit třeba v Karpatském národním přírodním parku nebo národním přírodním parku Podilski Tovtry. Neváhejte a objednejte si levné letenky na Ukrajinu z Prahy ještě dnes, dokud nějaké jsou.

Levné letenky na Ukrajinu

Proč místo dovolené u moře nepoznat kulturu a památky Ukrajiny? Nyní k tomu máte jedinečnou příležitost, protože online snadno seženete levné letenky na Ukrajinu z Prahy. Průměrná doba letu je z Prahy na Ukrajinu asi 2,5 hodiny, ale záleží na konkrétní destinaci. Pokud vás tato nabídka zaujala, tak si levné letenky na Ukrajinu z Prahy, které jsou nyní za výhodné ceny, objednejte co nejdříve, dokud nějaké jsou. Předem si zkontrolujte aktuální bezpečnostní situaci.

Ukrajina

Ukrajina je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do na Ukrajinu čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace