letadlo ico Levné letenky do Kyjeva

Kyjev je hlavní a největší město Ukrajiny, státu ležícího na východě Evropy u pobřeží Černého moře. Město se nachází na severu střední oblasti Ukrajiny ve stejnojmenné oblasti, a jelikož je velmi staré, bývá někdy označováno jako „matka ruských měst“. Zároveň je Kyjev osmým největším městem Evropy a v jeho centru, kudy protéká řeka Dněpr, žije necelých 3 miliony obyvatel. S metropolitní oblastí je to potom až 3,3 milionu lidí. Úředním jazykem je ukrajinština a měnou ukrajinská hřivna. Kupte si levné letenky do Kyjeva z Prahy a poznejte tuto destinaci na vlastní kůži.

Letenky Praha - Kyjev

Boryspil Airport

Zkratka letiště: KBP
Letenky do na Ukrajinu - Kyjev

Najdi nejlevnější letenku

Gostomel Airport (Antonov International Airport)

Zkratka letiště: GML
Letenky do na Ukrajinu - Kyjev

Najdi nejlevnější letenku

Kiev International Airport

Zkratka letiště: IEV
Letenky do na Ukrajinu - Kyjev

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Kyjevu

O město Kyjev se starají dvě mezinárodní letiště. Prvním z nich je Boryspil International Airport, které je největším letištěm v zemi a nachází se asi 30 kilometrů východně od Kyjeva. Otevřeno bylo v roce 1959 a jeho IATA značení je KBP. Má dvě betonové příletové a vzletové dráhy a celkem čtyři terminály pro domácí i mezinárodní cestující. Těch je tu každoročně odbaveno přes 7,2 milionu. Do centra se odtud dostanete zelenou linkou metra číslo 3 nebo třeba autobusem číslo 322. Existují ale i další spojení a jet lze i taxíkem. Druhým letištěm, kde můžete přistát s levnými letenkami do Kyjeva z Prahy, je Kyiv International Airport s IATA značením IEV. To funguje od roku 1924 a má pouze jednu betonovou dráhu. Ve dvou terminálech je tu každý rok odbaveno necelých milion cestujících. Doprava do města je zajištěna autobusovými linkami např. číslo 78, 302, 565 nebo 805, či taxíky a vlakem.

Kyjev
Měna na Ukrajinu: Ukrajinská hřivna
Kyjev - místní čas: 0:22
Časové pásmo: Europe/Kiev (+ 2 hodin)
Časový posun: + 1 hodin

Souřadnice: 50.433334, 30.516666
Vzdálenost z Prahy: 1143 km


Do Kyjeva za turistickými cíli

Symbolem města Kyjev je velkolepý chrám Kyjevskopečerská lávra, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Jedná se o klášterní komplex, který byl založen už v 11. století. Kromě něho jsou ale ve městě další památky, které stojí za to vidět, jako je chrám svatého Ondřeje, klášter Vydubycký monastýr, chrám svatého Michala, chrám svaté Žofie či chrám svatého Vladimíra. Prohlédněte si také sochu Matky Vlasti a Zlatou bránu či dům s chimérami. Za kulturou v Kyjevu zamiřte do státní opery, národního historického muzea Ukrajiny nebo zdejší galerie. Až si budete chtít odpočinout, v centru města se nachází mnoho menších parků a také dvě botanické zahrady – Kyjev je znám jako „zelené město“. Kupte si levné letenky do Kyjeva z Prahy a všechno tohle můžete vidět na vlastní oči.

Levné letenky do Kyjeva

Leťte se podívat do hlavního města Ukrajiny a poznejte zdejší památky. Stačí si koupit levné letenky do Kyjeva, které jsou nyní s odletem z Prahy a navíc za výhodné ceny. Průměrná doba letu je z Prahy do Kyjeva asi 2,5 hodiny, které strávíte v pohodlném letadle. Levné letenky do Kyjeva z Prahy si lze objednat online kdykoliv, ale moc dlouho neotálejte, protože jsou rychle vyprodané.


Letenka Kyjev

Kyjev se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Kyjev - Ukrajina i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Kyjeva.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace