letadlo ico Levné letenky do Montany
USA Amerika

Montana je vnitrozemský stát nacházející se na severu USA při hranici s Kanadou. Název státu je odvozen od španělského slova montaña, který v překladu znamená hory či pohoří. Montana je čtvrtý plošně největší stát v USA, ale svou zalidněností se řadí až na čtyřicáté čtvrté místo. Hlavním městem státu Montana je Helena, kde žije zhruba 30 000 obyvatel. Největším městem je ale Billings, kde bydlí 105 000 lidí. V celém státě tvoří populace cca 1 milion obyvatel. Nejvíce se v Montaně mluví anglicky a jako měna tu platí americký dolar. Zakupte si levné letenky do Montany ještě dnes.

Letenky Montana

Podnebí v Montaně

Na východě Montany je polosuché kontinentální klima, které je na západě státu ovlivňováno vzduchem proudícím od Tichého oceánu. Podnebí je tu mírnější a zimy méně studené. Průměrné teploty během roku jsou v lednu kolem -2°C a v létě dosahují 29°C. Srážky během roku jsou 380 mm. Záleží tedy jen na vás, na kdy si chcete levné letenky z Prahy objednat.

Aktuální kurz: 1 USD = 22.81


Do Montany za turistickými cíli

V Montaně se nachází především nádherná příroda, kterou si můžete vychutnat například na přehradě Ryan či přehradě Hungry Horse Dam, dále v národním parku Glacier, do kterého patří i některé hřebeny Skalistých hor, nebo ve státním parku Whitefish Lake State Park. V hlavním městě Heleně můžete navštívit zdejší katedrálu svaté Heleny nebo státní kapitol Montany. V Billingsu byste neměli minout Western Heritage Center a ve městě Missoula zase kostel svatého Františka Xaviera. Pojeďte do Montany s levnými letenkami z Prahy.

Do Montany za přírodou

Až 25% povrchu Montany je tvořeno lesy, ve kterých se nachází především smrky, jedle, modříny, borovice, břízy či topoly. V tomto prostředí žije největší populace medvěda grizzlyho v celých Spojených státech. Žijí zde také některé ohrožené druhy zvířat jako je například černý jeřáb, bílý jeseter, tchoř černonohý nebo rybák nejmenší. Přijeďte se nadýchat čerstvého vzduchu do Montany s levnými letenkami přímo z Prahy.

Levné letenky do Montany

Nepropásněte svou příležitost - do amerického státu Montana se teď dají koupit velmi levné letenky a to s odletem přímo z Prahy. Letenky si lze rezervovat snadno a rychle online. Průměrná doba letu s levnými letenkami z Prahy do Montany je různá podle cílové destinace, ale pohybuje se kolem 11 hodin. Rezervujte si svoje levné letenky do Montany ještě dnes.

Letenka Montana

Montana a jak se tam dostat lacino? Levnou letenku Praha - Montana snadno zabookujete právě zde.
Letenka do Montany vám udělá radost ještě dnes.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace