letadlo ico Letenky do Jordánu
Jordan

Jordánsko se oficiálně nazývá Jordánské hášimovské království a nachází se v západní Asii na východním břehu řeky Jordán, podle čehož někdy bývá označováno jako Zajordánsko nebo Transjordánsko. Pouze velmi malá část Jordánska leží na pobřeží Rudého moře. Království má celkem 6,5 milionu obyvatel, z nichž 4 miliony žijí v hlavním městě Ammánu. Úředním jazykem Jordánska je arabština, ale snadno se domluvíte také angličtinou. Měnou je jordánský dinár. Jordánsko se nachází v časovém pásmu +2 hodiny. Levné letenky do Jordánska jsou s odletem z Prahy a za akční ceny, tak neváhejte a objednejte si je včas.

Měna Jordánu: Jordánský dinár


Letiště Jordán

Podnebí Jordánska

Klima v Jordánsku je polosuché s teplotami v létě kolem 30°C a zimami s průměrnými 13°C. Vlhčí podnebí je v Jordánsku od listopadu do března, kdy spadne většina ročních srážek, což je zhruba 300 mm deště. Do Jordánska se teď prodávají levné letenky s odletem z Prahy.

Do Jordánska za turistickými cíli

Mezi nejzajímavější památky v Jordánsku bezesporu patří skalní město Petra, které je zařazené na seznamu světového dědictví UNESCO, a hora Mount Nebo, na kterou vystoupal Mojžíš, aby se podíval na zemi zaslíbenou. Mnoho zajímavého ale naleznete také v hlavním městě Ammánu, který nabízí Herkulesův chrám v Ammánské citadele, mešitu krále Abdulláha I. či most Abdoun a palác Umayyad. Pozoruhodnou turistickou atrakcí je také křižácký hrad Krak de Montréal či hrad Ajlun. V Jordánsku se navíc také můžete vykoupat a to buď v Rudém moři, nebo Mrtvém moři, jehož část k Jordánsku patří. Levné letenky do Jordánska z Prahy teď pořídíte za naprosto akční ceny a navíc s odletem z Prahy, takže neotálejte a objednejte si je co nejdříve.

Do Jordánska za přírodou

Ačkoliv je většina země pouštního či polopouštního charakteru, najdeme zde vcelku bohatou faunu i flóru. V zemi najdeme například borovice, duby, divoké olivy nebo cypřiše. Ze zvířat se tu potom můžete setkat například s hyenami žíhanými, divokými kočkami, šakalem, fenkem, arabskou liškou, pouštním ježkem, kozorožci či některými druhy jelenů a daňků. Udělejte si výlet do přírody v Jordánsku, leťte do této země s levnými letenkami z Prahy.

Levné letenky do Jordánska

V oblasti Blízkého Východu se nachází mnoho zajímavých států, jako je například Jordánsko. Do Jordánska se teď navíc můžete podívat za akční ceny letenek a to s odletem z Prahy. Levné letenky do Jordánska si lze zabookovat online, zvládne to tedy každý. Průměrná doba letu je z Prahy do Jordánska 5,5 hodiny. Rezervujte si levné letenky do Jordánska z Prahy ještě dnes.

Jordán

Jordán je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Jordánu čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace