letadlo ico Levné letenky do Ammanu

Ammán je hlavní město Jordánska, státu nacházejícího se na Blízkém Východě. Město leží v severozápadní části země asi 40 kilometrů východně od hranic s Izraelem. V Ammánu žije přibližně 4 miliony obyvatel, kteří tu mluví arabsky a platí jordánským dinárem. Ve městě se ale snadno domluvíte také anglicky. Ammán patří mezi jedno z turisticky nejnavštěvovanějších arabských měst, podívejte se sem tedy i vy s levnými letenkami do Ammánu z Prahy.

Letenky Praha - Ammán

Marka International Airport

Zkratka letiště: ADJ
Letenky do Jordánu - Ammán

Najdi nejlevnější letenku

Queen Alia International Airport

Zkratka letiště: AMM
Letenky do Jordánu - Ammán

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Ammánu

Hlavní a největší letiště Jordánska se nazývá Queen Alia International Airport a nachází se 30 kilometrů jižně od Ammánu. Pojmenováno je podle třetí manželky zesnulého krále Husajna. Letiště bylo otevřeno v roce 1983 a jeho IATA značení je AMM. Letiště v Ammánu má jednu betonovou a jednu asfaltovou příletovou a vzletovou dráhu a také jeden terminál pro cestující, ve kterém je každý rok odbaveno přes 7 milionů spokojených pasažérů. Doprava do Ammánu je z letiště zajištěna formou autobusových linek, taxíků a půjčoven aut. S levnými letenkami do Ammánu z Prahy poletíte do Jordánska za naprosto výhodné ceny.

Ammán
Měna Jordánu: Jordánský dinár
Ammán - místní čas: 6:36
Časové pásmo: Asia/Amman (+ 3 hodin)
Časový posun: + 1 hodin

Souřadnice: 31.955219, 35.94503
Vzdálenost z Prahy: 2687 km


Do Ammánu za turistickými cíli

Většina nejvýznamnějších památek Ammánu se dochovalo z dob nadvlády antického Říma. Díky tomu můžete během své návštěvy tohoto města obdivovat římské divadlo či pozůstatky Herkulova chrámu, které se nacházejí v ammánské citadele. Mezi další zajímavé stavby patří mešita krále Abdalláha I. a palác Umayyad či most Abdoun Bridge. V Ammánu najdete také mnoho muzeí jako je jordánské archeologické muzeum, národní galerie nebo folklórní muzeum. Všechna tato místa můžete vidět na vlastní oči a to díky levným letenkám do Ammánu, které se teď prodávají za akční ceny a to s odletem z Prahy.

Levné letenky do Ammánu

Chcete se podívat do Jordánska, ale obáváte se drahých letenek? Tak nyní už nemusíte, protože do hlavního města Ammánu se prodávají velmi levné letenky s odletem z Prahy. Do Ammánu z Prahy poletíte přibližně 5,5 hodiny a to v pohodlném letadle. Akční letenky do Ammánu z Prahy jsou k objednání online, určitě s tím neotálejte, protože jsou rychle pryč.


Počasí Ammán

slunce

33°C

Východ slunce: 5:30

Západ: 19:45

Pátek

slunce

31°C

teplota 36°C 25°C

Sobota

slunce

30°C

teplota 33°C 25°C

Neděle

slunce

29°C

teplota 33°C 25°C

Pondělí

slunce

30°C

teplota 34°C 24°C

Letenka Ammán

Ammán se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Ammán - Jordán i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Ammanu.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace