Srovnávač autopůjčoven

Po celém světě je kupa půjčoven automobilů, které nabízejí automobily různých typů za různé ceny. Vhodným výběrem autopůjčovny se dá značně ušetřit obzvláště v zemích jako je Island a na podobných místech, kde se bez auta zkrátka neobejdete. Procházet nabídky všech autopůjčoven je časově náročné. Zde Vám pomůže srovnávač autopůjčoven.

Srovnávač autopůjčoven prochází půjčovny automobilů po celém světě a porovnává ceny automobilů v jednotlivých městech. Velmi rychle tak objevíte nejlevnější nabídku zápůjčky auta v požadované třídě a termínu. Několik vteřin hledání vám ušetří tisíce za půjčovné a hodiny práce s procházením webů společností půjčujících auta. Na co si dát při půjčení auta pozor

Srovnej autopůjčovny

 

Půjčit si vůz znamená značně si usnadnit život na cestách

Mobilita a nezávislost je důležitá pro drtivou většinu z nás, zvláště pokud jsme pracovně vytížení, nebo si třeba chceme vychutnat zahraniční dovolenou naplno a poznat krásy země bez omezení a nutnosti zůstat po celou dobu na jednom místě. To vědí všechny autopůjčovny, a proto nabízí různé druhy automobilů, ať už osobních, nákladních, SUV, menších modelů či prostorných vozů pro sedm osob.

Ať už potřebujete půjčit vůz kvůli dovolené nebo služební cestě, je velmi výhodné využít srovnávač autopůjčoven. Díky němu si budete moci vybrat nejlevnější automobil a třeba i získat bonus navíc v podobě benzinu, autosedaček, tažného zařízení, střešního kufru a spoustu dalšího.

Srovnávač autopůjčoven

 

Na co si dávat pozor při půjčení automobilu / motorky

 • Zkontrolujte si, zda máte platný řidičský průkaz a mezinárodní řidičský průkaz, ověřte si, v jaké zemi náš řidičské doklady uznávají. Min. zahraničí, platnost mez. ŘP.
 • Pokud v dané zemi náš řidičský / mezinárodní ŘP neuznávají, zapomeňte na půjčovny. Museli byste na místě splnit zkoušky pro místní řidičské oprávnění.
 • Pokud Vás jede více řidičů, vyplatí se registrovat jako řidiče jen jednoho. Každá další osoba bývá za příplatek. Pokud v případě nehody bude sedět za volantem někdo jiný, máte zaděláno na průšvih.
 • Řidiči mladší 21 let mívají půjčovné a pojištění dražší v závislosti na legislativě státu.
 • Automobil si rezervujte dlouho dopředu. Ušetříte a budete mít větší výběr.
 • Automobil nebo motorku si můžete půjčit i osobně na místě. V některých zemích se však setkáte s jazykovou bariérou. Společnosti, které jsou zaměřené na turisty, mají ceny stejné a ty levnější jsou zvyklé půjčovat místním a s angličtinou mohou mít problémy. Místní půjčovny mívají i nižší standardy automobilů a jejich stavu (týká se především chudších zemí), můžete tak ale ušetřit

 

 • Mějte na účtu dostatek peněz a dopředu se informujte, zda půjčovna nevyžaduje kreditní kartu (stává se především v USA) – v Čechách běžně používáme debetní – ne kreditní.
 • Při podpisu smlouvy a předávání vozidla buďte pozorní a pozorně poslouchejte veškeré podmínky půjčovny. Ušetříte si případné pokuty a penále.

 

 • Při předání vozidla si pečlivě prohlédněte celé auto a ihned nahlaste veškeré objevené defekty. Klidně nahlaste i nicotné drobnosti. Pokud to neuděláte, hrozí , že budete při navrácení vozidla považováni za tvůrce defektů a půjčovná po vás bude chtít zaplatit opravu.
 • Většina půjčoven drobné oděrky a škrábance neřeší. Větší už ano a citliví jsou obzvláště na prasklinky na čelním skle.
 • Nezapomeňte vyzkoušet i stěrače, světla a další důležité funkce.
 • Ptejte se, v jakém stavu máte vrátit nádrž automobilu. Pokud má být plná, zkontrolujte, zda jste plnou nádrž také obdrželi.
 • Pojištění byste měli mít domluvené již dopředu, ale raději ještě vše zkontrolujte. Ne každá autopůjčovna pojištění vyžaduje a někdy bývá drahé. Nicméně se ujistěte, že alespoň obdobu českého povinného ručení si sjednáte. Další pojištění (havarijní), čelního skla atd. si sjednejte dle uvážení. Pozorně ale čtěte podmínky, abyste nenarazili na výjimku.  Cestovní pojištění samozřejmě máte už z ČR, takže další nepotřebujete.
 • Srovnávač ubytování pracuje pouze s ověřenými společnostmi, takže se nemusíte bát o jejich serióznost.
 • Před vrácením automobilu jej alespoň minimálně vyčistěte na benzinové stanice. Při větším znečištění po vás může chtít půjčovna poplatek za vyčištění vozu.
 • Nezapomeňte být při řízení vozidla opatrní a dopředu se informujte o místních dopravních pravidlech. V některých značkách a pravidlech se od českých mohou výrazně lišit.

Jedete daleko? Nevadí

Před vlastním letem do ciziny nemáte možnost osobně zajít nejdříve do autopůjčovny, abyste si prohlédli její nabídku vozů. Můžete to však zvládnout přes internet. Vybere si auto podle svého uvážení a termín půjčení. Že automobil dopředu nevidíte, nebývá problém. Společnosti, se kterými srovnávač spolupracuje, jsou všechny ověřené a důvěryhodné.

Srovnávač autopůjčoven eviduje autopůjčovny po celém světě, ať už se chystáte do Francie, Itálie, Anglie, na Slovensko, do Maďarska, Švédska či kdekoli jinde, stačí se informovat na autopůjčovny v konkrétní zemi. Stačí zadat název města, místa. Dále vyplníte datum, kdy si potřebujete automobil vyzvednout a přesný čas, a také datum vrácení a čas. Poté se vám zobrazí autopůjčovny i počet aut, které jsou vám k dispozici a z nichž si můžete vybírat. Výborné je, že ihned budete vědět i to, kolik vás půjčení bude stát a jaké jsou přednosti či bonusy k danému vozidlu. Zkontrolujte si, zda je součástí nabízení ceny půjčení i pojištění vozu a jaké.

 

Hlídejte si pojištění a další skutečnosti

Vždy je dobré si ověřit, zda má daný vůz potřebné pojištění, výhodou je i havarijní pojištění, přece jen nevíte, co se může přihodit a kdy se vám bude hodit. Pokud se chystáte cestovat v létě, nezapomeňte na příjemnou klimatizaci. Důležitý je i prostor a to nejen pro pohodlné sezení, ale i pro zavazadla, kterých může být poměrně dost, zvláště pokud vás cestuje 5. Dobrou radou je, pohlídat si dotankování nádrže do plna / prázdna podle pravidel půjčovny, může vám toto ušetřit dost peněz. Ušetřit můžete také tím, že si nenecháte přistavit vůz přímo na letiště, ale k autopůjčovně se přepravíte kyvadlovou autobusovou dopravou. Jestli nebudete mít mnoho batožiny, není to nic složitého. Srovnávač autopůjčoven ukáže i ceny v lokalitách.

Jaké poplatky k vozu bývají převážně v ceně pronájmu vozu

Většinou je to ochrana proti krádeži, finanční plnění pro případ autonehody, silniční poplatky, letištní poplatky i místní daně. Když si vůz budete vyzvedávat, zaplatíte za vše, co je považováno za „navíc“ – mladý nebo starší řidič, druhý řidič, jednosměrný pronájem vozu.

Před platbou za vozidlo vám bude ale vše srozumitelně vysvětleno. Jednoduše můžete zjistit, co je v ceně vozu, když si přečtete obchodní podmínky vztahující se na daný vůz. Ušetřit můžete i tím, že budete mít svoji GPS nebo autosedačku. Všechny tyto informace jsou dobře dostupné na webu autopůjčoven.

 

Pronajmout si auto je jednoduché

Jestliže si budete chtít auto rezervovat, budete potřebovat jen kreditní nebo debetní kartu. Až si budete vůz vyzvedávat, je důležité mít u sebe poukaz/ePoukaz, abyste prokázali platbu za automobil. Budete skládat bezpečnostní zálohu auta, proto je důležité mít na kreditní nebo debetní kartě hlavního řidiče dost peněz. Každý řidič (pokud se budete střídat), musí mít platný řidičský průkaz, jehož je vlastníkem alespoň 12 měsíců (často i 24 měsíců). Také bude důležitý cestovní pas a druhý doklad totožnosti. Podmínky se mohou u jednotlivých autopůjčoven lišit.

Omezení věkem

Většina autopůjčoven vyžaduje, aby bylo řidiči mezi 21 – 70 lety. Jestliže nesplňujete toto rozpětí, může se stát, že po vás bude chtít autopůjčovna poplatek.

Cestujte bez omezení s vozem z autopůjčovny, budete se cítit volně, svobodně a pobyt ve světě si vychutnáte plnými doušky.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace