Cestovní pojištění a pojištění storna letenky

Zdravotní pojištění do zahraničí, kde neplatí česká karta pojištěnce je v podstatě nezbytnost. Během cestování se člověk vystavuje neobvyklým situacím, čímž zvyšuje pravděpodobnost potřeby zdravotnického ošetření. Úraz na cestách se možná zdá nepravděpodobný, ale náhody se stávají a nemusí to být ani vaším zaviněním. Nehoda se může stát i doma, proto nezapomínejte na pojištění storna letenky.

V mnoha zemích včetně ČR je zdravotnické ošetření pro cizince velmi finančně náročné a může být i likvidační. Představa, že díky úrazu vás čeká kromě rekonvalescence i tučný účet se splátkami do konce života není vůbec nereálná. Jen případný transport vrtulníkem a předčasný transport do ČR se může vyšplhat na miliony. Cestovní pojištění toto vyřeší za vás. Na co si dávat pozor

Srovnávač pojištění

Srovnávač cestovního pojištění

Při cestách ať už do okolních států Evropy nebo dálných zemí jako je Asie, Amerika či Austrálie se vyplatí mít kvalitní cestovní pojištění s dostatečně vysokým plněním. Velkou výhodou je, že si jej můžete sjednat jednoduše z pohodlí domova nebo kanceláře, aniž byste museli navštívit pobočku pojišťovny. Sjednání je rychlé a snadné, zvládne jej i ten, kdo si s internetem příliš nerozumí.

Než cestovní pojištění uzavřete, využijte služeb praktického srovnávače cestovních pojištění. Díky němu si sjednáte pojištění vám na míru, takové, které bude myslet na vše, co by se vám mohlo hodit. Srovnávač vám porovná nabídky jednotlivých pojišťoven, to vše během pár vteřin a přinese zajímavé slevy.

Srovnávač pojištění

 

Na co si dávat pozor při výběru cestovního pojištění.

 • Pojistná částka – pro jistotu alespoň 5 mil.
 • Pojištění se musí sjednat ještě před vyjetím za hranice
 • Pojištění platí po celém světě nebo alespoň v zemi, kam míříte
 • Pojištění pokrývá veškeré případné léčebné výlohy v případě potřeby
 • Vztahuje se ale také na hospitalizaci, převozy, repatriaci, léky či lékařské zákroky
 • Pokrývá vaše plánované aktivity (případné „rizikové sporty“)
 • Pročtěte si výjimky, na které se pojištění nevztahuje
 • Ověřte si, od kdy je pojištění platné po zakoupení na internetu
 • Zjistěte si, jakým způsobem pojišťovna proplácí plnění (většinou až po návratu do ČR po prokázání nákladů – buďte na to připraveni a mějte raději peníze v rezervě)
 • Pokud se chystáte vycestovat na delší dobu, ověřte si, zda pojištění neobsahuje maximální dobu v zahraničí (Často to mívají celoroční pojištění ke kartám na 30 dní)
 • Ověřte si pověst pojišťovny (Google)
 • Cena cestovního pojištění je až poslední

Až si vyberete nejvhodnější a nejlevnější cestovní pojištění, během několika pár minut můžete bezstarostně pojištěni odjíždět. V případě pojistné událost za vás pojišťovna uhradí všechny finanční náklady spojené s léčbou až do sjednané výše pojistného plnění. Pokud byste nebyli pojištěni nebo měli pojistnou částku příliš nízkou, mohou se náklady na zdravotní péči v zahraničí vyšplhat do závratných výší. Raději se tedy pojistěte a obavy hoďte za hlavu.

Také je důležité zamyslet se nad tím, zda není vaše cesta rizikovější, za jakým účelem do zahraničí odjíždíte. V takovém případě k základnímu cestovnímu pojištění zvažte další možnosti připojištění, abyste se cítili skutečně bezpečně. Často jsou z běžného pojištění vyloučeny i běžné činnosti jako je vysokohorská turistika (limit je celkem malá nadmořská výška), lyžování, adrenalinové sporty, atd. Může se tak snadno stát, že běžnou atrakci pro turisty vaše pojištění nepokryje. Raději to veďte v patrnosti nebo si pořiďte pojištění s krytím právě těchto sportů a činností.

Pro ty, kdo jsou na cestách opakovaně

V nabídkách pojišťoven jsou i nabídky celoročního pojištění na cesty, to nejlevnější vás bude stát ani ne 1 Kč na den. Toto pojištění se hodí pro všechny druhy cest. Stačí vyřídit si jednou pojištění a po celý rok se nemusíte o nic starat. Jen si dávejte pozor na dříve zmíněná pravidla a hlavně nepřekročte maximální délku vyjetí

Když nestíháte a potřebujete odjet

Potíž nenastává ani tehdy, když potřebujete odcestovat, ale chybí vám pojištění. Díky možnosti pojistit se rychle online budete pojištění rychle právě s pomocí internetu. Zaplatíte kartou a kartičku pojištěnce i smlouvu si vytisknete z emailu. Můžete tak za pár chvil vyrazit. Pozor na to, že někdy platí pojištění až od následujícího dne. Raději si pozorně přečtěte podmínky a volte pojištění podle, aby splňovalo vaše požadavky na platnost.

 

Praktické pojištění storna letenky

Dalším užitečným pojištěním je pojištění storna. Přece jen, čas dovolené je často po koupi letenky ještě daleko, a pokud si teď kupujete letenky nebo celý pobyt v zahraničí, nemůžete vědět, zda právě v době odletu nebudete nemocní vy nebo vaše děti, nebo zda nedojde k úrazu a vy jednoduše odcestovat nebudete moct. Právě tady výborně využijete pojištění storna, které ochrání vaše již zaplacené finance, ať už za letenky, jídlo nebo ubytování. Cena storno pojištění je vysoká v závislosti na blížící se dovolené, čím je odjezd blíže, tím je cena vyšší. Důvodem je to, že se cestovním kancelářím snižuje šance, že najdou za ty, co nemohou odjet náhradu a místo musí prodávat levněji. Pojištění se však sjednává i u nezávislých pojišťoven a tam se cena pojištění příliš nemění. Zde Vám pomůže srovnávač pojištění.

Pojištění se může vázat i k dalším osobám, které mají na dovolenou odcestovat.

Připojištění storna - srovnávač

Při čem být opatrní u pojištění

I když se pojištění jeví jako bezpečné, může mít spoustu výluk, na něž je potřeba dát pozor. Kupříkladu ztráta zaměstnání, zrušení dovolené zaměstnavatelem, nezískané vízum nebo pas, změny poskytovatele zájezdu, politická situace, špatný zdravotní stav při pití alkoholu nebo užití návykových látek, špatný zdravotní stav díky depresím, psych. poruchám nebo chorobám, komplikace po plastických operacích či estetických úpravách, těhotenství a mnohé jiné.

Pojištění stornopoplatků se týká jen letenky, nikoli letištních a bezpečnostních poplatků nebo poplatků za vízum. Ty jsou ale mnohdy polovinou ceny letenky.

Užijte si cestování díky dostatečnému cestovnímu pojištění a stornopoplatku. Budete se cítit bezpečně jak před odjezdem, tak na cestách.

 

 

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace