letadlo ico Levné letenky do Aljašky
USA Amerika

Aljaška je americký stát, nacházející se na severozápadě severoamerického kontinentu. Jedná se o plošně největší stát USA. Pobřeží Aljašky omývá na severu Severní ledový oceán, na západě Beringovo moře a na jihu Pacifik v Aljašském zálivu. Hlavním městem Aljašky je Juneau, kde žije přes 32 000 lidí. Největším městem státu je ale Anchorage s 290 000 obyvateli. Celková populace státu je 736 000 lidí. Úředním jazykem je tu angličtina společně s dalšími dvaceti místními jazyky, jako je například inupik, alutiiq, aleut a další. Měnou je americký dolar. Aljaška zasahuje do dvou časových pásem a to -9/-8 a -10/-9. Kupte si levné letenky na Aljašku.

Letenky Alaska

H

Podnebí na Aljašce

Klima na Aljašce je v jižní části oceánské a v severní subarktické polární. Obecně je jihovýchod země nejteplejší a zároveň tu také nejvíc prší. Léta na Aljašce jsou krátká a poměrně chladná, výjimečně se ale může stát, že při pobřeží Pacifiku stoupnou ke 30°C. Zimy jsou naopak velmi studené a teploty se velmi často pohybují až kolem -50°C. Levné letenky na Aljašku z Prahy si tedy určitě objednávejte spíše na letní období.

Aktuální kurz: 1 USD = 23.15


Zajímavost

Na Aljašce žije v Dillinghamu český rodák - odborník na ekologii, udržitelnost energii Tomáš Maršík, který je také zapsán v Guinessově knize rekordů za nejtěsnější dům

Na Aljašku za přírodou

Aljaška je obecně proslavená svou nádhernou přírodou, kterou lze vidět v mnoha národních parcích a rezervacích. Ze zvířat se tu ve volné přírodě můžete setkat například se sobem polárním, medvědem grizzlym či baribalem, bobrem kanadským, ovcí aljašskou, losem aljašským, liškou, rysem, sobolem, a spoustou dalších. Určitě si tedy nezapomeňte vzít věci na turistiku, až poletíte s levnými letenkami na Aljašku.

Na Aljašku za turistickými cíli

Mezi hlavní turistické atrakce Aljašky patří právě příroda. Pokochat se divokou přírodou a nadýchat se čerstvého vzduchu můžete například v národním parku Denali, Kenai fjords, Tongas či státním parku Chugach. Na Aljašce ale najdete také mnoho zajímavých muzeí, jako je například Aljašské muzeum severu, které naleznete v budově univerzity University of Alaska Fairbanks, Oscar Anderson House Museum či muzeum v Anchorage. Aljaška toho má opravdu hodně co nabídnout, tak neváhejte a kupte si levné letenky na Aljašku, dokud nějaké jsou.

Levné letenky na Aljašku

Podívejte se na Aljašku. Levné letenky na Aljašku jsou snadno k sehnání a objednat se dají rychle přes internet. Letenky jsou samozřejmě s odletem přímo z Prahy, takže nemusíte nikam daleko. Průměrná doba letu na Aljašku záleží na cílové destinaci, ale pohybuje se kolem 24 hodin. Kupte si letenky na Aljašku s odletem z Prahy ještě dnes.

Letenka Aljaška

Aljaška a jak se tam dostat lacino? Levnou letenku Praha - Aljaška snadno zabookujete právě zde.
Letenka do Aljašky vám udělá radost ještě dnes.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace