letadlo ico Letenky do Alžírska
Algeria

Alžírsko je země nacházející se na severozápadě afrického kontinentu při pobřeží Středozemního moře. Jedná se o největší stát Afriky a zároveň arabského světa, ve světovém měřítku se jedná o desátý největší stát. Hlavním městem Alžírska je Alžír, ve kterém žije skoro 3,5 milionu obyvatel. Celkový počet obyvatel země je 33,7 milionu lidí. Úředním jazykem Alžírské lidově demokratické republiky je arabština a měnou alžírský dinár. Časové pásmo tohoto státu je +1 hodina. Kupte si letenky do Alžíru a zažijte dovolenou v tomto krásném státě.

Aktuální kurz: 100 DZD = 16.2


Letiště Alžírsko

Podnebí v Alžírsku

Alžírsko lze rozdělit na tři klimatické pásy. Na severu země je středomořské podnebí s teplými léty a mírnými zimami. Ve středu státu je kontinentální klima s horkými léty, ale už mnohem chladnějšími zimami. Poslední jižní část Alžírska má pouštní charakter, kdy panují velké rozdíly mezi denními a nočními teplotami. Průměrné srážky se v Alžírsku pohybují do 500 mm a to spíše při pobřeží. Levné letenky do Alžírska si objednávejte podle klimatu v konkrétní destinaci.

Do Alžírska za turistickými cíli

Lidé do Alžírska jezdí především za dovolenou u moře – pobřeží nabízí mnoho turistických atrakcí a zábavu. Až vás opalování a plavání v moři omrzí, na památky se můžete jet podívat například do hlavního města Alžíru, jehož historické centrum nabízí domy z 18. století, katedrálu Nôtre Dame d´Afrique, Památník mučedníků a rozmanité mešity. V Alžírsku najdete ale i některé památky, které jsou pod ochranou UNESCO, jako je například město Tipaza, nacházející se asi 140 kilometrů západně od Alžíru, nebo vesnice Djémila. Nádherná je ale také oblast Tassili N´Ajjer, kde se můžete podívat na jeskynní malby nebo údolí M´Zab. Kupte si levné letenky do Alžíru a navštivte tyto památky klidně hned zítra.

Za přírodou do Alžírska

Z flóry se v Alžírsku nevyskytuje příliš mnoho zástupců – spíše se jedná o menší keře a porost typický pro savanu. Naopak fauna je tu celkem pestrá. K vidění jsou tu gazely, malí afričtí leopardi, saharští gepardi, divoká prasata, fenci či šakali. Přileťte s levými letenkami do Alžírska na safari.

Levné letenky do Alžírska

Chcete se podívat do Afriky, ale nechcete za letenky dát své životní úspory? Poté jistě rádi uslyšíte, že se právě nyní prodávají velmi levné letenky do Alžírska. Letenky do Alžíru jsou s odletem z Prahy a zakoupit si je může kdokoliv online – je to snadné a především rychlé. Kupte si levné letenky do Alžírska a poznejte tuto krásnou zemi z první ruky. Průměrná doba letu je přibližně pět hodin.

Alžírsko

Alžírsko je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Alžírska čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace