letadlo ico Levné letenky do Alžíru

Alžír je hlavní a největší město Alžírska, státu v severní Africe. Město se nachází na severu země v centrální části a na pobřeží Středozemního moře, je tedy rovněž důležitým přístavem. Alžíru se někdy říká El-Behdja nebo Alger la Blanche, tedy „bílý Alžír“ a to pro jeho bílé domy. Centrem města protéká řeka Oued El Harrach a žije tu přibližně 3,4 milionu obyvatel. S metropolitní oblastí toto číslo dosahuje 5 milionů. Úředním jazykem je tu arabština a berberština, měnou alžírský dinár. Kupte si levné letenky do Alžíru z Prahy a vydejte se za poznáním.

Letenky Praha - Alžír

Houari Boumedienne Airport

Zkratka letiště: ALG
Letenky do Alžírska - Alžír

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Alžíru

Houari Boumediene Airport též známé jako Algiers International Airport je mezinárodní letiště sloužící hlavnímu městu Alžírska. Nachází se asi 17 kilometrů jihovýchodně od Alžíru a je pojmenované po bývalém prezidentovi země. IATA značení letiště v Alžíru je ALG. Má dvě přistávací a vzletové dráhy z asfaltu a jeden betonový heliport. Každý rok tu terminálem, který je rozdělen na domácí a zahraniční, projde necelých 6 milionů cestujících.  Až si koupíte levné letenky do Alžíru z Prahy a přistanete na tomto letišti, do města se dostanete autobusem, který jezdí každých 30 minut, taxíkem či zapůjčeným autem. V budoucnosti se plánuje spojení letiště Alžíru s městem formou linky metra L1.

Aktuální kurz: 100 DZD = 16.59
Alžír - místní čas: 23:50
Časové pásmo: Africa/Algiers (+ 1 hodin)
Časový posun: 0 hodin

Souřadnice: 36.76667, 3.05
Vzdálenost z Prahy: 1738 km


Do Alžíru za turistickými cíli

V Alžíru se nachází mnoho památek a zajímavých míst, která byste měli poznat. Vydejte se například lanovkou k dominantě města bazilice Notre Dame d´Afrique, zajděte k památníku boje za nezávislost Alžírska Monument des Martyrs, mešitě El Jedid na náměstí Place des Martyrs v blízkosti přístavu, pevnosti Tamentfoust, mešitě Ketchaoua či k velké mešitě Alžíru, která je nejstarší ve městě a postavena za vlády sultána Yusuf ibn Tashfina. Relaxovat můžete v Alžíru v zahradách Jardin d´Essai, ve kterých najdete i Villu Abd-el-Hair. Na pobřeží se nachází mnohé veřejné pláže, kde si můžete užít dovolenou u moře a vyzkoušet některé vodní sporty. Levné letenky do Alžíru jsou s odletem z Prahy a za výhodné ceny, tak neváhejte.

Levné letenky do Alžíru

Zamiřte do hlavního města Alžírska a poznejte zdejší kulturu a památky. Levné letenky do Alžíru jsou k mání za nízké ceny a to navíc s odletem přímo z Prahy. Akční letenky do Alžíru jsou ale rychle pryč, proto neváhejte a rezervujte si je ještě dnes online, dokud nějaké jsou. Průměrná doba letu je z Prahy do Alžíru 4,5 hodiny. Zabookujte si levné letenky do Alžíru z Prahy za výhodné ceny.


Letenka Alžír

Alžír se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Alžír - Alžírsko i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Alžíru.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist