letadlo ico Letenky do Zambie
Zambia

Zambijská republika či zkráceně jen Zambie je vnitrozemský stát, nacházející se v jižní části Afriky. Pojmenovaný je pravděpodobně podle řeky Zambezi, která tvoří přírodní hranici mezi Zambií a Zimbabwe. V překladu Zambezi znamená „Boží řeka“. Zambie je domovem pro téměř 16,2 milionu obyvatel, z nichž 1,7 milionu bydlí v centru hlavního města Lusaka. V Zambii je úředním jazykem angličtina, ale často tu uslyšíte i různé místní jazyky jako je tongo, lozi, luvale a další. Měnou je zambijská kwacha. Zambie leží v časovém pásmu +2 hodiny. Rezervujte si levné letenky do Zambie z Prahy ještě dnes, dokud nějaké jsou.

Aktuální kurz: 10000 ZMK = 23.9


Letiště Zambie

Podnebí v Zambii

Klima v Zambii je tropického charakteru, v nížinách se blíží podnebí mírnému. Během roku se tu vystřídají období dešťů od listopadu do dubna, což odpovídá v této oblasti létu, a období sucha, které trvá od května do listopadu a je během zdejší zimy. Průměrné roční teploty v červenci se blíží 16°C a v říjnu 25°C. Kupte si levné letenky do Zambie z Prahy nyní, když jsou za výhodné ceny.

Do Zambie za turistickými cíli

Zambie je oblíbeným turistickým cílem pro svou nádhernou přírodu, kterou můžete obdivovat v národních parcích a rezervacích. Kromě safari a projížďky krajinou zamiřte určitě ke známým Viktoriiným vodopádům, které leží na jihu Zambie. Nedaleko od nich se nachází most Victoria Falls, ze kterého lze skočit bungee jumping. Pokud byste ale dovolenou chtěli strávit více kulturně, zajeďte si do hlavního města Lusaky, kde najdete národní muzeum země, divadlo Lusaka Playhouse, katedrálu svatého kříže a politické muzeum. Navíc na pobřeží některých jezer, jako je třeba Kariba Lake, Bangweulu Lake či třeba Mweru Lake, se nachází i pláže, kde se lze bezpečně koupat. Zabookujte si levné letenky do Zambie z Prahy ještě dnes.

Do Zambie za přírodou

Zambie má velký počet národních parků, do kterých se můžete podívat za klasickou africkou faunou a flórou. Jedná se například o národní parky Lusenga Plain, Lusaka, Kasanka, Kafue, Isangano či Sioma Ngwezi. Vidět tu můžete paviány, lvy, leopardy, hyeny, gepardy, servaly, nosorožce, zebry, buvoly, žirafy, hrochy, kudu, impaly, vodušky, slony či oribi. Zažijte safari na vlastní kůži, stačí si koupit levné letenky do Zambie z Prahy.

Levné letenky do Zambie

Leťte na dovolenou do Afriky a užijte si zdejší pobyt za výhodné ceny. Levné letenky do Zambie se teď prodávají za akční ceny a navíc si je lze snadno a rychle objednat online na internetu. Zabookovat si levné letenky do Zambie z Prahy zvládnete z pohodlí svého domova. Průměrná doba letu je z Prahy do Zambie asi 14 hodin letu. Dopřejte si luxusní dovolenou v Africe už letos, stačí si rezervovat levné letenky do Zambie z Prahy včas.

Zambie

Zambie je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Zambie čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist