letadlo ico Letenky do Turkmenistánu
Turkmenistan

Turkmenistánu stát ležící ve střední Asii na pobřeží Kaspického moře. Název země v překladu znamená „Země Turků“. Celková populace Turkmenistánu je 5,1 milionu lidí, z čehož přibližně jeden milion obyvatel sídlí v hlavním městě Ašchabadu. Úředním jazykem je tu turkmenština, ale domluvíte se tu také rusky, neboť země dlouhou dobu byla součástí Sovětského svazu. Platnou měnou je turkmenský manat. Turkmenistán leží v časovém pásmu +5 hodin. Zarezervujte si levné letenky do Turkmenistánu z Prahy ještě dnes a užijte si dovolenou v této exotické destinaci co nejdříve.

Aktuální kurz: 1 TMT = 6.72


Letiště Turkmenistán

Podnebí v Turkmenistánu

Klima v Turkmenistánu je chladné pouštní se silnými kontinentálními vlivy. Léta jsou tu relativně dlouhá, od května do září, horká a suchá s teplotami přes 30°C. Zimy jsou tu chladné s mírnými dešti a teplotou kolem bodu mrazu. Výška ročních srážek Turkmenistánu je nízká a pohybuje se kolem 300 mm vody. V některých částech pouště Karakum, která zabírá velkou část země, je to pouhých 12 mm. Levné letenky do Turkmenistánu z Prahy si zabookujte na letní období a užijte si tu dovolenou.

Do Turkmenistánu za turistickými cíli

V Turkmenistánu se nachází mnoho zajímavých míst, která byste neměli během své návštěvy vynechat. Důležité jsou například pozůstatky města Merv, které leželo na hedvábné stezce a dnes je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Jeho výstavba začala už dva tisíce let před naším letopočtem. Z hlavního města Ašchabadu jsou to paláce jako je Oguzkhan Palace, Wedding Palace či budovy jako Main Drama Theatre, mešita Ertugrul Gazi nebo věž Turkmenistan Tower. Windsurfing, potápění, plavání a další plážové radovánky si v Turkmenistánu užijete v Avaze nebo Türkmenbaşy. Vyrazte na pouštní dobrodružství do Derweze, města Mary nebo Kuňja-Urgenče, stačí vám k tomu koupit si levné letenky do Turkmenistánu z Prahy ještě dnes.

Do Turkmenistánu za přírodou

Velká část Turkmenistánu je pokryta pouští Karakum, takže z flóry se tu setkáte především se zakrslými keři a stromy, z květin hlavně s kosatci. Fauna je tu ale celkem bohatá. Spatřit ve volné přírodě můžete například gepardy, pouštní kočky, karakaly, perské levharty, šakaly, medvědy syrské, vlky mongolské, jeleny, džejrany, sajgry tatarské, divoké kozy nebo argali. Udělejte si výlet do přírody v Turkmenistánu, stačí k tomu levné letenky do této destinace s odletem z Prahy.

Levné letenky do Turkmenistánu

Kupte si levné letenky do Turkmenistánu a poznejte tuto destinaci i s její kulturou. Levné letenky do Turkmenistánu jsou nyní s odletem z Prahy a za naprosto výhodné ceny, určitě tedy neváhejte. Průměrná doba letu je z Prahy do Turkmenistánu 4,5 hodiny, ale záleží na konkrétním cíli. Levné letenky do Turkmenistánu z Prahy si lze snadno rezervovat online, tak to udělejte co nejdříve, dokud nějaké letenky jsou.

Turkmenistán

Turkmenistán je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Turkmenistánu čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace