letadlo ico Letenky do Tuniska
Tunisia

Stát Tunisko se nachází na severu Afriky, na pobřeží Středozemního moře. Na velké ploše zde žije přes 10 miliónů lidí, přičemž tři čtvrtě milionu z tohoto počtu obývá hlavní město Tunis. Úředním jazykem je tu arabština a francouzština. Měnou je tuniský dinár, který se prodává v přepočtu za 13 korun. Podobně levně se dají pořídit také letenky do Tunisu z Prahy.

Měna Tuniska: Tuniský dinár


Letiště Tunisko

Podnebí v Tunisku

Tunisko je klasickou subtropickou zemí. Léta jsou tu horká a suchá, zimy mírné. Průměrné teploty se tu červenci a srpnu pohybují přes 30°C, maxima dosahují až 50°C. Takové horko může být ale zdraví nebezpečné, proto je lepší kupovat levné letenky na podzimní měsíce.

Tunisko a zajímavosti

Předtím, než se rozhodnete koupit letenky do Tuniska, zjistěte si, jestli v místě zrovna neprobíhá postní pohyblivý svátek Ramadán. Během něho se mají muslimové postit, to, co si nemohou dopřát přes den, ale často dohánějí v noci. Proto je lepší jet do Tuniska mimo toto období. V roce 2015 připadá Ramadán na období 18. 6. – 17. 7.

Do Tuniska za turistickými cíly

Největším lákadlem pro turisty v Tunisku jsou jistě ruiny starověkého města Kartága, které se nacházejí nedaleko hlavního města Tunisu. Letenky do této destinace se dají sehnat velmi levně, takže ušetřené peníze se dají využít k poznávání. Za prohlídku stojí například koloseum ve městě El Jem, národní muzeum v Tunisu nebo katedrálu Saint Vincent de Paul také v Tunisu. Kromě památek, turisté kupují levné letenky do Tuniska také kvůli potápění, šnorchlování nebo jízdě na velbloudech.

Levné letenky do Tuniska

Do Tuniska se dá letět pohodlně a za nízkou cenu přímo z hlavního města Prahy. Cílových destinací letenek je na výběr několik, přičemž těmi nezajímavějšími letenkami jsou jistě ty do hlavního města Tunisu nebo oblíbený ostrov Djerba. Jelikož Tunisko je od Evropy vzdáleno jen 150 kilometrů, doba letu tam trvá od osmi hodin výše. Letenky do Tuniska jsou momentálně opravdu levné.

Tunisko

Tunisko je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Tuniska čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace