letadlo ico Levné letenky do Teheránu

Mehrabad International Airport (THR) je hlavní mezinárodní letiště v Teheránu. Je to druhé nejrušnější letiště v zemi po Imam Khomeini International Airport (IKA). Letiště Mehrabad sloužilo jako hlavní mezinárodní letiště od roku 1962 do roku 2004, kdy bylo nahrazeno novým mezinárodním letištěm Imam Khomeini International Airport (IKA). Létali sem především Aeroflot, Air France, British Airways, Emirates Airlines, Iran Air, KLM Royal Dutch Airlines a Qatar Airways. Letiště Mehrabad je součásti velkého dopravního uzlu v Teheránu.

Letenky Praha - Teheran

Imam Khomeini International Airport

Zkratka letiště: IKA
Letenky do Íránu - Teheran

Najdi nejlevnější letenku

Mehrabad International Airport

Zkratka letiště: THR
Letenky do Íránu - Teheran

Najdi nejlevnější letenku

Neměli byste minout

Oblíbenými turistickými místy Teheránu jsou Golestan Palace Complex, National Museum of Iran, Azadi Tower, Tabiat Bridge and Park Complex a Milad Tower. Golestan Palace Complex je soubor palácových budov postavených ve 14. století pro perského šáha Abase I., National Museum of Iran je muzeum s unikátními sbírkami starodávných artefaktů z celého Iránu; Azadi Tower je symbol svobody postaveny v roce 1971; Tabiat Bridge and Park Complex je moderní most postavený na okraji Teheránu; Milad Tower je nejvyšší stavba ve městě postavena v roce 2007.

Teheran
Měna Íránu: Íránský rial
Teheran - místní čas: 18:44
Časové pásmo: Asia/Tehran (+ 3 hodin)
Časový posun: + 1 hodin

Souřadnice: 35.694389, 51.421509
Vzdálenost z Prahy: 3366 km


Teherán

Teherán je hlavním městem Iránu a jedno z nejstarších měst na světě. Turisté si si rádi dopřávají prohlídku paláců, mešit, muzeí a galerií, stejně jako návštěvu trhů s ručně vyráběnými suvenýry. Kromě toho se turisté mohou také projít po nádherných parkách a zahradách, ochutnat tradiční iránskou kuchyni a navštívit národní parky s divokou zvěří a vzácnými rostlinami. 


Počasí Teheran

sluncepolojasno

26°C

Východ slunce: 4:53

Západ: 19:08

Pátek

sluncepolojasno

29°C

teplota 31°C 26°C

Sobota

sluncepolojasnoMrholení

27°C

teplota 31°C 21°C

Neděle

zataženodeštík

27°C

teplota 31°C 25°C

Pondělí

slunce

31°C

teplota 33°C 29°C

Úterý

slunce

32°C

teplota 33°C 31°C

Letenka Teheran

Teheran se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Teheran - Írán i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Teheránu.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace