letadlo ico Letenky do Íránu
Iran

Írán, oficiálně Íránská islámská republika, je stát ležící v Přední Asii. Na severu jeho břehy omývá Kaspické moře, na jihozápadě je to potom Perský záliv a na jihu Arabské moře. Írán je z historie znám jako Persie. Jeho hlavním městem je Teherán, kde žije 8,1 milionu lidí, přičemž v celé zemi je 78,1 milionu obyvatel. Úředním jazykem Íránu je perština, mluví se tu ale také lúrsky, kurdsky, ázerbájdžánsky, arabsky a arménsky. Měnou je íránský rial. Časové pásmo Íránu je +3,5 hodiny. Rezervujte si levné letenky do Íránu ještě dnes a nebudete litovat.

Měna Íránu: Íránský rial


Letiště Írán

Ponebí v Íránu

Klima v Íránu je většinou vyprahlé, na pobřeží moří je subtropické. Letní teploty se tu pohybují kolem 30°C na pouštních místech až 38°C, zimy jsou tu mírné. Na západě země srážky dosahují 1700 mm za rok a na východě pouhých 680 mm ročně. Nedostatek pitné vody představuje v Íránu dodnes velký problém. Levné letenky do Íránu si kupujte na letní sezónu.

Do Íránu za turistickými cíli

V Íránu je toho opravdu hodně k vidění. Navštívit můžete například v hlavním městě Teheránu Golestanský palác, náměstí Azadí s věží Bordž-e Ázádí nebo zdejší bazar. Írán toho může nabídnout ale mnohem víc. Například historické místo Persepolis, náměstí Nakš-e džahán s Šáhovou mešitou, katedrálu Vank ze 17. století, posvátné město starověké civilizace Elam Čogha Zanbíl nebo Arg-e Bam, což je největší budova na světě z nepálených cihel, díky čemuž je také zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Do Íránu za přírodou

V Íránu se ve volné přírodě nachází například vlci, šakali, medvědi, gazely, lišky nebo divoká prasata. Z původní fauny jsou tu velbloudi, skot, koně, vodní bůvoli a osli. Flóra je pouštního charakteru. Přijeďte se do Íránu povozit na velbloudovi, s levnými letenkami do Íránu to není problém.

Levné letenky do Íránu

Do zemí Blízkého východu se teď můžete podívat velmi levně a to klidně hned teď. Levné letenky do Íránu jsou dostupné pro kohokoliv, stačí si je jen včas rezervovat online. Průměrná doba do Íránu z Prahy je 6 hodin. Kupte si akčníé letenky do Íránu co nejdříve, protože jsou velmi rychle vyprodané.

Írán

Írán je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Íránu čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace