letadlo ico Letenky do Tádžikistánu
Tajikistan

Tádžikistán či oficiálně Republika Tádžikistán je stát ležící ve vnitrozemí střední Asie na hornatém území. Stát se stal suverénním v roce 1991 po rozpadu Sovětského svazu. Celková populace země je přibližně 8,6 milionu obyvatel, z čehož asi 1 milion lidí obývá hlavní město Dušanbe, ležící na západě země. Úředním jazykem Tádžikistánu je tádžičtina, ale domluvíte se také rusky. Měnou je tu somoni a časové pásmo +5 hodin. Levné letenky do Tádžikistánu z Prahy teď pořídíte za akční ceny.

Měna Tádžikistánu: Tádžický somoni


Letiště Tádžikistán

Podnebí v Tádžikistánu

Klima v Tádžikistánu je kontinentální, subtropické a semiaridní. Teploty jsou různé především podle nadmořské výšky, ale obecně se v létě pohybují mezi 25°C až 30°C a v zimě kolem nuly s častými výkyvy pod bod mrazu. Ve východním Pamirsu, kde je vyšší nadmořská výška se teploty pohybují o dvacet stupňů níže, než obecné teploty. Tádžikistán je jedna z nejmokřejších středoasijských zemí, během roku tu naprší mezi 600 mm až 1 500 mm srážek. Levné letenky do Tádžikistánu z Prahy koupíte za výhodné ceny i online.

Do Tádžikistánu za turistickými cíli

Za přírodními zajímavostmi Tádžikistánu byste měli vyrazit například k Sarezskému jezeru, do národního parku Pamír nebo národního parku Badakhshan. Za kulturními památkami se jeďte podívat do větších měst. Krásné je například hlavní město Dušanbe s prezidentským palácem, monumentem Amir Ismail Samani, divadlem Puppet a národní univerzitou Tajik State National University. V Panjakentu najdete zase rozlehlý bazar, odkud si můžete přivézt suvenýry, nebo Rudaki Tomb of Panjakent, v Istaravšanu stojí socha Rúdakího, Mug Teppe, Kok Gumbaz a Abdullatif Medreseh. Kupte si levné letenky do Tádžikistánu z Prahy za výhodné ceny a určitě nebudete litovat.

Do Tádžikistánu za přírodou

Přibližně 90% Tádžikistánu je tvořeno horami a horskými lesy, přijeďte se sem nedýchat čerstvého vzduchu a pokochat se přírodou. Vidět tu můžete například gepardy, karakaly, kočku bažinnou, perského leoparda, sněžného leoparda, hyena žíhaná, vlk mongolský, šakaly, hnědé medvědy a další zvířata jako jsou gazely nebo mufloni. Z rostlin je hojně zastoupen kosatec, jasmín a divoce rostoucí česnek. Rezervujte si letenky do Tádžikistánu z Prahy a všechno tohle můžete vidět na vlastní oči.

Levné letenky do Tádžikistánu

Lákalo by vás poznat některý z asijských států a za nízké ceny? Tak potom vás určitě potěší zpráva, že se prodávají levné letenky do Tádžikistánu a to s odletem přímo z Prahy. Objednat si je můžete klidně hned teď online, zvládnete to tedy i z pohodlí svého domova. Průměrná doba letu je z Prahy do Tádžikistánu asi 9 hodin. Na nic nečekejte a zabookujte si akční letenky do Tádžikistánu z Prahy ještě dnes, dokud nějaké jsou.

Tádžikistán

Tádžikistán je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Tádžikistánu čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace