letadlo ico Letenky do Sýrie
Syria

Sýrie či oficiálně Syrská arabská republika je stát ležící v jihozápadní Asii na pobřeží Středozemního moře. Je řazen mezi země Blízkého východu a jeho hlavním městem je Damašek s 1,7 milionem obyvatel. Největším městem Sýrie je ale Aleppo s 2,1 miliony lidí. Úředním jazykem je arabština, domluvíte se ale i kurdsky, arménsky, aramejsky či francouzsky. Měnou je syrská libra. Sýrie se nachází v časovém pásmu +2 hodiny. Rezervujte si své levné letenky do Sýrie z Prahy včas a ušetřete na své cestě.

Měna Sýrie: Syrská libra


Letiště Sýrie

Podnebí v Sýrii

Klima Sýrie přechází od vlhkého pobřežního ve stepi, které se rozprostírají přes tři čtvrtě území, až do suchého pouštního rázu. Léta jsou v Sýrii poměrně teplá s průměrnými teplotami kolem 27°C a zimy chladné, kdy rtuť může klesnout až k pouhým 7°C. Roční srážky jsou poměrně bohaté a většina ze 750 mm až 1 000 mm spadne od listopadu do května. Levné letenky do Sýrie z Prahy si objednávejte na léto a užijte si dovolenou u moře.

Do Sýrie za turistickými cíli

Mezi nejoblíbenější turistické cíle Sýrie patří určitě hlavní město Damašek, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Vidět tu můžete kapli svatého Pavla, dům svatého Anania, římskokatolickou katedrálu, mauzoleum Saladina, mešitu Umayyad nebo Khan Jaqmaq. Podobně také Aleppo je na seznamu UNESCO a jeho dominantou je citadela, kromě té tu stojí také velká mešita, katedrála svatého Eliáše a Al-Madina Souq. Turisté ale vyrážejí i do dalších měst Sýrie, jako je Lázikíja, Tartús, Suvajda nebo Homs. Na pobřeží Středozemního moře se nacházejí nejrůznější cestovní střediska, která nabízejí potápění, surfování, šnorchlování a dalších vodní radovánky. Přijeďte se do Sýrie projet na velbloudovi do pouště, stačí si koupit levné letenky do Sýrie z Prahy a užít si tu dovolenou.

Do Sýrie za přírodou

Krajina Sýrie se skládá převážně z pouště a polopouště, i tak tu můžete narazit na některé druhy zvířat. Z rostlin jsou tu spíše zakrslé keře, ale vidět tu můžete i sasanku, bramboříky nebo jasany. Ze zvířat je to potom kočka bažinná, kočka pouštní, karakal, gepard, hyena, šakal, vlk, gazely, divoké kozy či přímorožce. Něž si zabookujete levné letenky do Sýrie z Prahy, ověřte si současnou bezpečnostní situaci na daném místě.

Levné letenky do Sýrie

Chcete se podívat do zemí Blízkého východu, ale obáváte se drahých letenek? Tak teď už nemusíte, stačí si koupit levné letenky do Sýrie, které se prodávají s odletem z Prahy. Tyto levné letenky do Sýrie si můžete snadno a rychle objednat online, zvládnete to z pohodlí svého domova. Průměrná doba letu je z Prahy do Sýrie přibližně 3,5 hodiny. Dopředu si ověřte současnou bezpečnostní situaci v Sýrii.

Sýrie

Sýrie je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Sýrie čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace