letadlo ico Levné letenky do Damašku

Damašek je hlavní a druhé největší město Sýrie, státu ležícího v jihozápadní Asii na pobřeží Středozemního moře. Damašek se nachází na jihozápadě země ve stejnojmenném guvernorátu asi 20 kilometrů východně od hranic s Libanonem. Město bývá někdy označováno také jako aš-Šham nebo „město jasmínu“ a je považováno za jedno z nejstarších trvale osídlených měst. V Damašku, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, žije přes 1,7 milionu obyvatel, kteří tu mluví arabsky a platí syrskou librou. Kupte si levné letenky do Damašku z Prahy. Nejprve si však zjistěte bezpečnostní situaci v zemi.

Letenky Praha - Damašek

Damascus International Airport

Zkratka letiště: DAM
Letenky do Sýrie - Damašek

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Damašku

Mezinárodní letiště Damascus International Airport je nejrušnějším letištěm v Sýrii a nachází se asi 25 kilometrů jihovýchodně od Damašku. Otevřeno bylo v roce 1970 a jeho IATA značení je DAM. Letiště v Damašku má dvě asfaltové příletové a vzletové dráhy a jednu budovu terminálu, ve které je každý rok odbaveno přibližně 5,5 milionu spokojených cestujících. Až si koupíte levné letenky do Damašku a přistanete na zdejším letišti, do centra města se dostanete snadno autobusovými linkami, taxíky nebo si můžete vypůjčit auto a jet vlastní cestou.

Aktuální kurz: 100 SYP = 4.22
Damašek - místní čas: 6:43
Časové pásmo: Asia/Damascus (+ 2 hodin)
Časový posun: + 1 hodin

Souřadnice: 33.5, 36.299999
Vzdálenost z Prahy: 2568 km


Do Damašku za turistickými cíli

V Damašku se dochovalo mnoho antických památek, najdete tu ale také moderní části města. Symbolem města je citadela, která patří k antické části Damašku, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO a která byla postavena v 11. století. Ve starém městě jsou dochované také kostely a mešity, jako je kaple svatého Pavla, dům svatého Anania, katedrála Mariamite, římskokatolická katedrála, mešita Umayyad, mešita Sayyidah Ruqayya či Nebo Habeel mešita. Damašek má dochované rovněž některé zdi a brány, vidět tu můžete například Bab Tuma, Bab al-Saghir, Bab Kisan nebo Bab al-Jabiya. Levné letenky do Damašku jsou s odletem z Prahy.

Levné letenky do Damašku

Vyrazte za poznáním do hlavního města Sýrie, teď se do Damašku prodávají levné letenky s odletem přímo z Prahy. Tyto levné letenky do Damašku si objednávejte online na internetu, lze tak učinit z pohodlí vašeho domova. Akční letenky do Damašku z Prahy není jednoduché sehnat. Průměrná doba letu z Prahy do Damašku je 3,5 hodiny. Před odletem do Damašku si zjistěte současnou bezpečnostní situaci a zbytečně neriskujte.


Počasí Damašek

slunce

13°C

Východ slunce: 6:00

Západ: 17:32

Čtvrtek

sluncepolojasnodeštík

12°C

teplota 14°C 9°C

Pátek

slunce

16°C

teplota 19°C 12°C

Sobota

slunce

18°C

teplota 21°C 14°C

Neděle

slunce

18°C

teplota 21°C 14°C

Letenka Damašek

Damašek se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Damašek - Sýrie i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Damašku.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist