letadlo ico Letenky do Pobřeží Slonoviny
Cote d'Ivoire

Pobřeží slonoviny oficiálně Republika Pobřeží slonoviny je stát ležící v západní Africe na pobřeží Guinejského zálivu. Hlavním městem je Yamoussoukro, ve kterém žije přes 355 000 obyvatel. Největším městem Pobřeží slonoviny je ale přístav Abidžan. Celková populace státu je 23,9 milionu lidí. Úředním jazykem Pobřeží slonoviny je francouzština a měnou je CFA frank. Stát leží v časovém pásmu +0 hodin. Kupte si levné letenky na Pobřeží slonoviny z Prahy ještě dnes a podívejte se do Afriky už brzy.

Aktuální kurz: 100 XOF = 3.86


Letiště Pobřeží Slonoviny

Podnebí na Pobřeží slonoviny

Klima Pobřeží slonoviny je obecně teplé a vlhké. Na pobřeží je podnebí rovníkového charakteru, ve střední části státu jsou tropy a na severu převažuje semiaridní suché klima. Během roku se v zemi střídají tři období a to teplé suché, které je od listopadu do března, horké suché, trvající od března do května, a teplé vlhké od června do října. Průměrná teplota státu se příliš nemění a kolísá mezi 25°C až 32°C. Levné letenky na Pobřeží slonoviny z Prahy si kupujte na suché období.

Na Pobřeží slonoviny za turistickými cíli

Dovolenou na Pobřeží slonoviny můžete strávit mnoha různými způsoby. Pokud chcete poklidnou dovolenou u moře, jistě oceníte pobřežní letoviska, kde najdete písečné pláže, palmy, teplý oceán a možnost vyzkoušet například šnorchlování nebo potápění. Dobrodruzi mohou zase vyrazit na túru do okolí, popřípadě navštívit například národní park de la Comoé, du Mont Sanghe nebo de la Marahoué. Kulturu a zajímavou architekturu uvidíte zase ve městech, jako je Abidžan, kde je katedrála svatého Pavla, náměstí Republiky a stadion Félix Houphouët-Boigny, v hlavním městě Yamoussoukro najdete baziliku Panny Marie míru, kterou vysvětil Jan Pavel II., radnici, mešity a paláce. Zažijte dovolenou v Africe, s levnými letenkami na Pobřeží slonoviny z Prahy je to snadné.

Na Pobřeží slonoviny za přírodou

Bezesporu nejzajímavější částí Pobřeží slonoviny je tropický deštný les, jehož stromy se mohou tyčit až do výšky 37 metrů. V severnějších oblastech země jsou typické baobaby, palmy, akáty a porosty savany. Ze zvířat tu můžete vidět slony, hrochy, levharty, hyeny, šakaly, mnoho druhů opic, jeřáby, volavky, papoušky, zebry a další. S levnými letenkami na Pobřeží slonoviny si vyjedete na opravdové safari.

Levné letenky na Pobřeží slonoviny

Letět do Afriky na dovolenou nikdy nebylo snadnější a především levnější. Levné letenky na Pobřeží slonoviny jsou nyní v prodeji s odletem z Prahy a lze si je objednat na internetu klidně hned teď. Se zabookováním levných letenek na Pobřeží slonoviny z Prahy byste neměli příliš dlouho váhat, proto jsou hned vyprodané. Průměrná doba letu z Prahy na Pobřeží slonoviny je přibližně 6 hodin, ale záleží na konkrétní destinaci.

Pobřeží Slonoviny

Pobřeží Slonoviny je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Pobřeží Slonoviny čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist