letadlo ico Letenky do Nigérie
Nigeria

Nigerijská federativní republika nebo zkráceně Nigérie je země ležící na západě Afriky na pobřeží Guinejského zálivu u Atlantského oceánu. Nigérii se někdy říká „Gigant Afriky“ kvůli velkému počtu obyvatel, který ze země dělá nejlidnatější zemi v Africe a sedmou na světě. Hlavním městem Nigérie je Abuja, které se nachází v centrální části a má 1,2 milionu obyvatel, největším městem je ale Lagos na pobřeží. Úředním jazykem v Nigérii je angličtina, měnou je nigérijská naira. Země leží v časovém pásmu +1 hodina. Levné letenky do Nigérie teď pořídíte za akční ceny a s odletem z Prahy.

Aktuální kurz: 100 NGN = 5.11


Letiště Nigérie

Podnebí v Nigérii

Klima v Nigérii je převážně tropické až tropické monzunové. Během roku se tu střídá období dešťů, které s menší pauzou v srpnu trvá od března do října, a období sucha, které je ve zbylé části roku. Průměrné teploty v Nigérii se příliš neměnní a stále se pohybují kolem 26°C až 28°C. Srážky v zemi přesahují 2 000 mm deště, v jižních oblastech na pobřeží mohou být ale až dvojnásobné. Levné letenky do Nigérie z Prahy si kupujte na období sucha.

Do Nigérie za turistickými cíli

Za největšími turistickými lákadly byste měli zamířit do hlavního města Abuja nebo přístavu Lagos. V těchto městech najdete například mešitu, dlouhý most Lekki-Ikoyi Link, park Millennium s mnoha fontánami, monolit Zuma Rock, kterému se přezdívá „Brána do Abuji“ nebo budovu centrální banky. Za přírodou zamiřte do národního parku Gashaka Gumti nebo Cross River. Nigérie ovšem může nabídnout i klasickou dovolenou u moře, protože na pobřeží je velký počet bělostných písečných pláží, na kterých lze odpočívat za zvuků šumícího moře. Nezapomeňte tu také vyzkoušet potápění, šnorchlování a surfování či třeba plavání s delfíny. S levnými letenkami do Nigérie z Prahy si užijete nejlepší dovolenou v Africe.

Do Nigérie za přírodou

V Nigérii se nachází mnoho národních parků a rezervací, kam se můžete jet podívat do pravého deštného pralesa nebo na stepi na nespoutanou přírodu. Setkat se tu můžete například se slonem africkým, gazelami, antilopami, lvi, žirafami, kočkodany, paviány, gorilami, šimpanzy, leopardem, hrochy a dalšími. Africké safari na vlastní kůži můžete zažít s levnými letenkami do Nigérie z Prahy.

Levné letenky do Nigérie

Chcete strávit dovolenou v Africe? Lákají vás daleké země? Tak využijte této příležitosti a kupte si levné letenky do Nigérie, které jsou s odletem z Prahy a hlavně za naprosto akční ceny. Levné letenky do Nigérie si lze rezervovat online na internetu a to snadno a rychle. Průměrná doba letu je z Prahy do Nigérie 9 hodin, ale záleží na konkrétní destinaci. Zabookujte si své levné letenky do Nigérie za výhodné ceny z Prahy včas.

Nigérie

Nigérie je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Nigérie čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist