letadlo ico Levné letenky do Abuja

Abuja je hlavní město Nigérie a nachází se v centrální části státu. V roce 1991 nahradilo v pozici hlavního města Lagos, které ale zůstává nejlidnatějším městem Nigérie. Ve městě Abuja žije necelý milion lidí, s metropolitní oblastí je toto číslo trojnásobné. Úředním jazykem v Abuji je angličtina, i když se tu často mluví místními jazyky jako je igbo, hausa, fulani, apod. Měnou je nigerijská naira. Kupte si levné letenky do města Abuja a poznejte Nigérii.

Letenky Praha - Abuja

Nnamdi Azikiwe International Airport

Zkratka letiště: ABV
Letenky do Nigérie - Abuja

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Abuji

Mezinárodní letiště Nnamdi Azikiwe International Airport se nachází 40 kilometrů jihozápadním směrem od centra města Abuja. Pojmenováno je po prvním prezidentovi Nigérie Nnamdi Azikiwe. Nnamdi Azikiwe International Airport má kód ABV. Letiště má jednu asfaltovou vzletovou a příletovou dráhu a dva terminály – jeden pro vnitrostátní lety a jeden pro mezinárodní lety. Každý rok je tu odbaveno až 6,1 milionu cestujících. Dostupnost do města z letiště je zajištěna taxíky. Popřípadě si můžete půjčit auto a po přistání s levnými letenkami do Abuji si jet po vlastní ose.

Aktuální kurz: 100 NGN = 5.07
Abuja - místní čas: 21:55
Časové pásmo: Africa/Lagos (+ 1 hodin)
Časový posun: -1 hodin

Souřadnice: 9.05735, 7.48976
Vzdálenost z Prahy: 4607 km


Do města Abuja za turistickými cíli

Ve městě Abuja je to mnoho k vidění. Navštívit tu můžete zdejší mešitu, která je považována za národní, dále se v parku Millennium nezapomeňte pokochat fontánami, zajímavá je také budova centrální banky v Abuji nebo budova Národní obrany, která má tvar lodě. Na sever od města se tyčí ohromný monolit Zuma Rock, kterému se říká „Brána do Abuji“. Kupte si levné letenky do Abuji z Prahy už dnes a prohlédněte si to všechno na vlastí oči.

Levné letenky do města Abuja

Chcete poznat Nigérii? Tak si kupte levné letenky do hlavního města Abuja a leťte klidně hned zítra. Levné letenky se prodávají s odletem přímo z Prahy a rezervovat si je lze online. Není to nic těžkého, zvládne to každý. Levné letenky do Abuji jsou velmi rychle pryč, tak si je objednejte co nejdříve. Průměrná doba letu z Prahy do Abuji je přibližně 6 hodin.


Počasí Abuja

sluncepolojasno

34°C

Východ slunce: 6:10

Západ: 18:43

Čtvrtek

sluncepolojasno

30°C

teplota 32°C 28°C

Pátek

sluncepolojasnodeštík

33°C

teplota 36°C 30°C

Sobota

zataženo

32°C

teplota 34°C 29°C

Neděle

zataženodeštík

33°C

teplota 36°C 28°C

Letenka Abuja

Abuja se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Abuja - Nigérie i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Abuja.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist