letadlo ico Letenky do Nepálu
Nepal

Nepál se oficiálně nazývá Federální demokratická republika Nepálu a leží ve vnitrozemí v jižní Asii. Nepál leží ve středních Himalájích a na jeho území se nachází osm z deseti nejvyšších hor světa, včetně nejvyššího bodu na Zemi Mount Everestu. Hlavním městem Nepálu je Káthmándú, ve kterém žije 2,5 milionu lidí z celkového počtu 26,4 milionu obyvatel země. Úředním jazykem je tu nepálština a měnou nepálská rupie. Časové pásmo Nepálu je +5:45 hodin. Kupte si levné letenky do Nepálu z Prahy a leťte se podívat do této zajímavé země.

Aktuální kurz: 100 NPR = 18.88


Letiště Nepál

Podnebí v Nepálu

V Nepálu najdete celkem pět klimatických pásem, která jsou odstupňovaná podle nadmořské výšky. Tropické a subtropické pásmo je do 1200 metrů, mírné do 1400 metrů, chladné do 3600 metrů, subarktické do 4400 metrů a arktické nad tuto hodnotu. Zároveň se také v Nepálu střídá pět období a to jaro, léto, monzun, podzim a zima. Levné letenky do Nepálu si kupujte spíše na letní období.

Do Nepálu za turistickými cíli

V Nepálu najdete velký počet různých chrámů a paláců. Z nich byste určitě neměli vynechat například památky v hlavním městě Káthmándú, kde je stúpa Boudhanath, chrám Pashupatinath, starý královský palác, starověká sakrální památka Swayambhunath nebo palác Singha Durbar. Přírodou se můžete pokochat například v národním parku Landtang, na náhorní plošině Annapuma Sanctuary, u jezera Phoksundo nebo v údolí Marshyangdi. Nepál toho má opravdu hodně co nabídnout, každý si tu něco zajímavého najde. Kupte si levné letenky do Nepálu z Prahy ještě dnes a nebudete litovat.

Do Nepálu za přírodou

Jelikož má Nepál tolik klimatických pásem, nachází se tu i vcelku rozmanitá příroda s mnoha živočišnými druhy, které nikde jinde nenajdete. Mezi zástupce zdejší fauny určitě patří bengálský tygr, bengálská liška, nosorožec indický, indický slon, sněžný leopard, tibetský vlk a další. Za národního ptáka Nepálu je považován bažant lesklý a národní květinou je rododendron. Zajeďte se s levnými letenkami do Nepálu nadýchat čerstvého vzduchu.

Levné letenky do Nepálu

Podívejte se do drsné země v Himalájích, s levnými letenkami se do této destinace dostanete skoro zadarmo. Levné letenky do Nepálu jsou s odletem přímo z Prahy a průměrná doba letu je asi 12 hodin. Akční letenky do Nepálu z Prahy jsou velmi žádané zboží, proto byste neměli váhat a rovnou si je objednat. Můžete je nalézt na této stránce.

Nepál

Nepál je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Nepálu čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace