letadlo ico Letenky do na Normanské ostrovy
Channel Islands

Normanské ostrovy jsou souostroví, které leží v Lamanšském průlivu asi 30 kilometrů východně od francouzské Normandie. Dělí se na dva větší správní celky a to Guernsey a Jersey a jsou britským korunním závislým územím. Hlavním městem Normanských ostrovů je Alderney, které má 2 000 obyvatel. Celková populace souostroví je přibližně 165 000 lidí. Úředním jazykem je angličtina, ale vcelku snadno se domluvíte také francouzsky. Měnou je libra šterlinků. Normanské ostrovy leží v časovém pásmu +0 hodin. Nyní do této destinace můžete letět s levnými letenkami na Normanské ostrovy z Prahy.

Aktuální kurz: 1 GBP = 29.9


Letiště Normanské ostrovy

Podnebí na Normanských ostrovech

Normanské ostrovy mají oceánské klima, které je velmi podobné tomu v Anglii. Léta jsou tu vcelku mírná, ale deštivá, zimy nejsou příliš chladné. Teploty se průměrně pohybují mezi 10°C až 20°C. Levné letenky na Normanské ostrovy z Prahy si kupujte spíše na letní měsíce, kdy je tu tepleji.

Na Normanské ostrovy za turistickými cíli

Kromě přírody, která přímo vybízí k turistickým vycházkám a túrám, jsou nejzajímavější místa na Normanských ostrovech v největších městech. Ve správní části Guernsey je to hlavní město Saint Peter Port, kde lze vidět místní kostel, přístav, Royal Court House, Elizabeth College, která byla založena v roce 1563, válečné památníky nebo pevnost Fort George. Hlavní město Jersey Saint Helier zase nabízí sochu Jiřího II. na Královském náměstí, obelisk z poloviny 19. století, radnici, tvář Saint Helier vytesanou do kamene nebo velký market, kde můžete nakoupit suvenýry a ochutnat místní dobroty. S levnými letenkami na Normanské ostrovy z Prahy se do této destinace můžete podívat za velmi výhodné ceny, tak neváhejte.

Levné letenky na Normanské ostrovy

Odpočiňte si od práce a udělejte si výlet na Normanské ostrovy. Do této destinace se teď dají sehnat naprosto výhodné levné letenky. Levné letenky na Normanské ostrovy jsou s odletem z Prahy a zabookovat si je lze klidně hned teď na internetu. Průměrná doba letu je z Prahy na Normanské ostrovy asi 1,5 hodiny. Tak využijte této příležitosti a rezervujte si levné letenky na Normanské ostrovy z Prahy co nejdříve.

Normanské ostrovy

Normanské ostrovy je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do na Normanské ostrovy čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist