letadlo ico Letenky do na Cookovy Ostrovy
Cook Islands

Cookovy ostrovy jsou ostrovní stát, který se nachází v Tichém oceánu na ploše 1 500 kilometrů na výšku a 900 kilometrů na šířku. Skládají se z patnácti ostrovů a jsou ve volném spojení s Novým Zélandem. Hlavním městem Cookových ostrovů je Avarua, která leží na ostrově Rarotonga a má celkem 5 400 obyvatel. Populace Cookových ostrovů je přibližně 15 000 lidí. Úředním jazykem je tu angličtina, ale mluví se tu také maorsky. Měnou je novozélandský dolar a také dolar Cookových ostrovů. Časové pásmo je tu -10 hodin. Levné letenky na Cookovy ostrovy z Prahy si objednávejte co nejdříve.

Aktuální kurz: 1 NZD = 15.18


Letiště Cookovy Ostrovy

Podnebí na Cookových ostrovech

Klima Cookových ostrovů je tropického charakteru a je ovlivňováno deštěm. Období sucha trvá od dubna do listopadu a období mokra od prosince do března. Během roku tu průměrně naprší 1 300 mm. Teplota se v průběhu roku prakticky nemění a konstantně se udržuje mezi 26°C až 29°C. Podobně také teplota oceánu kolísá mezi 25°C až 28°C. Levné letenky na Cookovy ostrovy z Prahy si kupujte na období sucha, kdy moc neprší.

Na Cookovy ostrovy za turistickými cíli

Hlavním důvodem, proč lidé na Cookovy ostrovy jezdí, jsou písečné pláže s palmami na pobřeží a teplá voda oceánu. Můžete se tu potápět, opalovat se, plavat nebo vyzkoušet nějaké vodní radovánky jako je surfování či šnorchlování. Z církevních památek Cookových ostrovů určitě navštivte kostel Cook Islands Christian Church, který tu byl vystavěn na počátku 19. století, katolický kostel svatého Antonína a kostel adventistů sedmého dne. Při ochutnávkách místních pokrmů nezapomeňte na místní kávu, která se odtud vyváží do světa. Na ostrově Aitutaki najdete dále například lagunu a na Atiu jeskyni. Vyzkoušejte také rybolov a užijte si odpočinkovou dovolenou na Cookových ostrovech díky levným letenkám s odletem z Prahy.

Levné letenky na Cookovy ostrovy

Dopřejte si opravdu exotickou dovolenou na ostrovech uprostřed Tichého oceánu, právě teď se totiž prodávají levné letenky na Cookovy ostrovy za výhodné ceny. Levné letenky na Cookovy ostrovy si rezervujete snadno na internetu a to dokonce s odletem z Prahy. Průměrná doba letu je z Prahy na Cookovy ostrovy asi 26 hodin. Neváhejte a zamluvte si letenky na Cookovy ostrovy z Prahy co nejdříve.

Cookovy Ostrovy

Cookovy Ostrovy je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do na Cookovy Ostrovy čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace